Суд вимагає звільнити Атрошенка з посади міського голови Чернігова

Суд вимагає звільнити Атрошенка з посади міського голови Чернігова

Суд вимагає звільнити Атрошенка з посади міського голови Чернігова
ФОТО: Суспільне Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов Чернігівської МВА в особі її керівника Дмитра Брижинського, визнав незаконним та скасував розпорядження Чернігівської міськради про призупинення повноважень Владислава Атрошенка на посаді міського голови Чернігова, визнав протиправною бездіяльність в.о. міського голови Олександра Ломаки через не оформлене звільнення Атрошенка, а також зобов'язав Ломаку все ж таки звільнити Атрошенка з посади.

Нагадаємо, що Чернігівська МВА, в особі її начальника Дмитра Брижинського, направила скаргу до Мін’юсту та подала до суду на Чернігівську міськраду, в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломака та відстороненого керівника міста Владислава Атрошенка через те, що Атрошенко досі вважається керівником міськради. Брижинський говорить, що скаргами та позовом до суду він хоче досягти виконання рішення Львівського апеляційного суду у вигляді позбавлення Владислава Атрошенка права обіймати посади, що пов`язані з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, строком на один рік.

У коментарі Суспільному юридичний радник громадянської мережі "ОПОРА" Павло Романюк казав, що повноваження міського голови мають достроково припинятися з наступного дня за днем одержання радою або її виконавчим комітетом копій відповідного рішення суду без ухвалення рішення відповідної ради. Про це також йдеться у рішенні суду.

Юридичний радник громадянської мережі "ОПОРИ" Павло Романюк
Юридичний радник громадянської мережі "ОПОРИ" Павло Романюк. ФОТО: Twitter
"Таким чином, законодавство не передбачає необхідність ухвалення жодного окремого рішення про дострокове припинення повноважень міського голови з боку міської ради. Тому як тільки копія рішення Львівського апеляційного суду надійшла міській раді або виконавчому комітету, з наступного дня за днем її одержання його повноваження вважаються припиненими. І він їх не може відновити", — пояснював Романюк.

За словами Павла Романюка, "відновити" повноваження Атрошенко зможе тільки перемігши на наступних місцевих виборах. До них повноваження міського голови виконуватиме секретар міської ради.

"Наголошу, що під час воєнного стану вибори не відбуваються, а після припинення чи скасування воєнного стану відповідні вибори можуть бути призначені чи проголошені не раніше ніж через місяць".

Суспільне намагається отримати коментар Дмитра Брижинського та Олександра Ломаки щодо вищезазначеного рішення суду.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок