"Хочу, щоб виконали рішення суду": Брижинський пояснив, чому вимагає позбавити Атрошенка права обіймати посаду мера

"Хочу, щоб виконали рішення суду": Брижинський пояснив, чому вимагає позбавити Атрошенка права обіймати посаду мера

"Хочу, щоб виконали рішення суду": Брижинський пояснив, чому вимагає позбавити Атрошенка права обіймати посаду мера
ФОТО: Суспільне Чернігів

Чернігівська МВА, в особі її начальника Дмитра Брижинського, направила скаргу до Мін’юсту та подала до суду на Чернігівську міськраду, в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломака та відстороненого керівника міста Владислава Атрошенка через те, що Атрошенко досі вважається керівником міськради. Про це Брижинський розповів у коментарі Суспільному.

Зі слів начальника МВА, його посадовими обов'язками визначено, що він зобов'язаний звертатись до суду та органів правопорядку, якщо він бачить дії органів місцевого самоврядування або їхніх структурних підрозділів, які не відповідають чинному законодавству, або вбачає бездіяльність.

"Чому звернувся до Міністерства юстиції в бік реєстратора? Тому що до цього часу В'ячеслав Анатолійович Атрощенко (Владислав Атрошенко, — ред.) рахується як керівник міської ради. Ми розуміємо, що є рішення суду, яким визначено, що В'ячеславу Анатолійовичу (Владиславу Атрошенку, — ред.) заборонено обіймати певну посаду. Є роз'яснення цього суду, які дії повинен вчинити кадровий орган. Кадровий орган міської ради ці дії не вчинив, тому в державному реєстрі В'ячеслав Анатолійович (Владислав Атрошенко, — ред.) рахується як керівник. Це невірно", — вважає Дмитро Брижинський.

Брижинський говорить, що скаргами та позовом до суду він хоче досягти виконання рішення Львівського апеляційного суду у вигляді позбавлення права обіймати посади, що пов`язані з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, строком на один рік

"Я хочу, щоб виконали рішення суду. Ним визначено, що В'ячеславу Анатолійовичу Атрощенку (Владислав Атрошенко, — ред.) заборонено обіймати певну посаду. Пан Ломако сказав, що він відсторонений, тобто він займає штатну одиницю, з його слів, і ми це бачимо з державного реєстру, де В'ячеслав Анатолійович Атрощенко (Владислав Атрошенко, — ред.) рахується як керівник. Тобто робимо висновок, що він не позбавлений права займати певну посаду, а перебуває на цій посаді. Хоча поясненням Яворівського суду визначено, що повинен зробити кадровий орган, щоб в державному реєстрі В'ячеслав Анатолійович Атрощенко (Владислав Атрошенко, — ред.) не вважався за керівника".

Олександр Ломако
Олександр Ломако. ФОТО: Суспільне Чернігів

Олександр Ломако на нараді у міській раді 18 квітня заявив про тиск з боку військової адміністрації шляхом подання скарги та позову.

"Ми бачимо черговий крок по дестабілізації ситуації в місті, по перешкоджанню роботи міської адміністрації. Подана скарга до Міністерства юстиції й позов до адміністративного суду, що начебто я як в.о. голови міськради неправильно відсторонив Владислава Атрошенка, неправильно виконав рішення Яворівського суду. Ми ухвалили рішення, як і написано в рішенні суду, на один рік. Вони хочуть, щоб взагалі його достроково припинилися повноваження".

За словами Ломака, такі дії перешкоджають роботі міської ради.

"Це абсолютно другорядні зараз питання. Ці питання блокують ситуацію в місті, вони забирають такий потрібний час і чиновників, і місцевого самоврядування. І результат цього – це тільки перешкоджання роботи міста. Вони побачили, що місцева влада працює, що люди на місці, депутати на місці. Силовий тиск не працює – пішли в суди. Це говорить про їхні пріоритети, це кроки наперед, щоб він (Владислав Атрошенко – ред.) не повернувся через рік. Можливо, це ще якісь інші питання".

На коментар Ломаки начальник МВА Брижинський відреагував так:

"Це його думка, не моя. Я виконую свої обов'язки. А ось його слова є тиском на судову систему. Я так вважаю".

Нагадаємо, що на сайті Міністерства юстиції з’явилася скарга від імені Чернігівської міської військової адміністрації щодо Чернігівської міської ради, яку подали 29 березня 2023 року. Суб’єктом оскарження виступає державний реєстратор управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Юрій Носенко. Олександр Ломако та Владислав Атрошенко вказані як зацікавлені особи.

Скарга на сайті Мін'юсту
Скарга на сайті Мін'юсту. ФОТО: Сайт Мін'юсту

Також у Єдиному державному реєстрі судових рішень є інформація про адміністративний позов до Чернігівського окружного адміністративного суду "про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії". Позивачем є Чернігівська МВА "в особі керівника Брижинського Дмитра Володимировича". Відповідачами вказані міська рада, "третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача: Атрошенко Владислав Анатолійович", а також виконувач обов'язків Чернігівського міського голови Чернігівської міської ради, тобто Олександр Ломако.

Судовий позов
Судовий позов. ФОТО: Єдиний державний реєстр судових рішень

Читайте також

Колишнього керівника чернігівського радіозаводу підозрюють у несплаті земельного податку на близько 9 млн грн

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Вибір редакції

На початок