На Львівщині відкрили 25 кримінальних проваджень щодо лікарської недбалості

На Львівщині відкрили 25 кримінальних проваджень щодо лікарської недбалості

На Львівщині відкрили 25 кримінальних проваджень щодо лікарської недбалості Піксабей, умовне

Від початку 2020 року на Львівщині зареєстрували 25 кримінальних проваджень за неналежне виконання професійних обов’язків лікарями. Про це повідомив заступник прокурора Львівщини Микола Друзюк.

Смерть від гострого апендициту. Місто Городок

У Городоцькій центральній районній лікарні 27 квітня помер 23-річний чоловік. За рішенням комісії обласного департаменту охорони здоров’я у його смерті винні лікарі, які не змогли вчасно виявити гострий апендицит.

На Львівщині відкрили 25 кримінальних проваджень щодо лікарської недбалостіСуспільне Львів

На Львівщині відкрили 25 кримінальних проваджень щодо лікарської недбалості

Брат померлого — Любомир Комнатний розповідає, що протягом 5 днів діагноз його брата намагалися встановити у різних лікарів.

"Ми розуміємо, що ми брата не повернемо, але ми хочемо, щоб ця експертна оцінка вплинула на подальшу долю судового процесу, щоб у подальшому відсторонити або взагалі заборонити медикам, які причетні до даного випадку і запобігти таким випадкам, щоб більше не повторювалися взагалі", — каже Любомир Комнатний.

За словами заступника директора Городоцької районної лікарні Анатолія Матківського, на догоспітальному етапі потрібно зробити ряд обстежень — аналіз крові, сечі та огляд пацієнта. Хірург оглянув пацієнта, але аналіз крові не назначив. Саме цей хірург, за словами заступника директора Городоцької лікарні, відмовився спілкуватися із кореспондентами Суспільного.

Смерть породіллі у Бориславі

Чотирьох медиків Центральної лікарні Борислава підозрюють у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків через смерть породіллі. Жінка звернулася до лікарні, там їй мали зробити кесарів розтин.

За словами заступника прокурора Львівщини Миколи Друзяка, тривалий час були невдалі спроби інтубації (введення трубки і природні отвори тіла, —ред), внаслідок чого ймовірно дитина народилася хворою, та невдовзі після цього породілля померла.

"Чотирьом лікарям ЦМЛ Борислава повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого 140 статтею кримінального кодексу – неналежне виконання своїх обов’язків лікарським персоналом", — розповідає Микола Друзюк.

Цих медиків відсторонили від роботи.

Смерть підлітка у Жидачівській лікарні

У 2017 році помер 12-річний Роман Кулак, якому у Жидачівській районній лікарні не змогли вчасно діагностувати скрут тонкої кишки.

12-річний Роман КулакФото надав Володимир Кулак

12-річний Роман Кулак

За словами батька, Володимира Кулака, лікарі не зробили рентгену та інших необхідних дій для того, аби виявити причину болей у кишечнику 12-річного пацієнта.

"Тюрми я нікому не хочу, але от такі лікарі не мають права займатися лікарською практикою", — каже Володимир Кулак.

Адвокат Олег Мицик, який представляє інтереси лікаря каже, що іноді важко поставити діагноз в умовах української районної лікарні.

"Що стосується встановленого діагнозу, то в умовах української районної лікарні, де відсутня томографія, в умовах змазаної симптоматики, коли є суперечливі дані в симптомах особи — надзвичайно складно поставити правильний діагноз. Ми доводимо свою позицію і для цього призначений судовий розгляд", — каже адвокат Олег Мицик.

Впродовж двох років на Львівщині зареєстрували близько 60 кримінальних проваджень за неналежне виконання професійних обов’язків лікарями. 38 проваджень закрили, а 11 скерували до суду.

"Минулого року, судами було винесено три обвинувальних вироки у справах цієї категорії, цього ж року вироки ще не виносилися", — розповідає заступник прокурора Львівщини Микола Друзюк.

За словами Миколи Друзюка, ця категорія справ потребує тривалого розслідування, оскільки потребують комплексних комісійних експертиз. Дуже часто такі експертизи проводить Головне бюро судово-медичних експертиз у Києві, що є тривалим у часі.

Також на думку заступника прокурора Львівщини, дуже часто перш ніж потерпілий звернеться до правоохоронців, лікарі мають час замінити деякі документи, щоб себе убезпечити, що потребує додаткового часу на розслідування.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди