Полтавські активісти вимагають прибрати відновлений пам’ятник депутатові СРСР

Полтавські активісти вимагають прибрати відновлений пам’ятник депутатові СРСР

Полтавські активісти вимагають прибрати відновлений пам’ятник депутатові СРСР Суспільне Полтава

У Карлівці відновили погруддя радянському діячу Миколі Підгорному. Його демонтували у рамках декомунізації 4 роки тому. Тепер встановили знову, але на новому місці. У міськраді говорять: до цього не причетні. Думки містян – розділилися. А представники інформаційного центру "Майдан Моніторинг" обурилися й звертатимуться до поліції. Бо відновлення скульптури суперечить закону про декомунізацію.

Раніше пам’ятник Миколі Підгорному був встановлений на іншому місці. Його встановили ще за життя відомого жителя Карлівки у 1976 році. Після демонтажу монумента тут збудували капличку. Погруддя прибрали наприкінці 2016-го. Це у рамках декомунізації. 4 роки потому встановили його знову, але на новому місяці – біля футбольного стадіону.

"Це наша історія, людина з нашого району, яка є прикладом. Не так багато людей у нас чогось досягли. І дякую цим людям, що вони його зберегли. А за ту капличку, яка стоїть ні для кого – це пам’ятник списаним грошам", − розповідає житель Карлівки Валентин Дейнега.

"Теоретично я "за". Але порушено закон. Я так вважаю, що закон треба виконувати. І законодавчо правильно ухвалювати рішення на його відновлення. Оце моя така позиція. Хоча вважаю, що він того заслуговує як земляк", − каже житель Карлівки Віктор Омельченко.

Карлівська міська радаСуспільне Полтава

Карлівська міська рада

До відновлення раніше демонтованого пам’ятника міська рада Карлівки не причетна, каже її керівник Олег Стовбун. Пояснює: погруддя Підгорному передали благодійній організацій. Рішення ухвалили на сесії:

"Карлівському виробничому управлінню житлово-комунального господарства передати погруддя Підгорного М.В. на відповідальне зберігання благодійній організації "Фонд "Добробут, Благодійність, Розвиток".

Але нащо відновили погруддя – співзасновник фонду Володимир Слєпцов говорити відмовляється.

"Ця постать є одіозною, непересічною. З юридичної точки зору хотілося б зазначити, що декомунізаційні процеси невідворотні. Ми повинні робити все для того, щоб самостверджуватися як толерантна нація, яка дбає про своє майбутнє, не забуваючи минуле. І , безумовно, дотримується правових норм", − розповідає історикиня Тамара Жалій.

А представники центру "Майдан Моніторинг" звертатимуться до поліції та прокуратури, аби погруддя Підгорному прибрали.

Погруддя радянському діячу Миколі Підгорному, що встановили у Карлівці на ПолтавщиніСуспільне Полтава

Погруддя радянському діячу Миколі Підгорному, що встановили у Карлівці на Полтавщині

"Є музей тоталітаризму, який готовий його прийняти. І, навіть, транспорт оплатити. Розбивати ніхто не буде. Цивілізовано, згідно чинного законодавства, знімемо і відвеземо куди потрібно. А ті, хто приймав рішення будуть нести покарання згідно чинного законодавства", − каже спеціаліст центру «Майдан Моніторинг» Ігор Кіянчук.

Нагадаємо, Микола Підгорний понад 20 років був депутатом Верховної Ради СРСР, також – секретарем Центрального комітету Комуністичної партії та головою президії Верховної ради Радянського Союзу. У квітні 2015 Верховна Рада ухвалила 4 декомунізаційні закони. Вони набули чинності 21 травня того ж року. Відтак ними засуджуються комуністичний та нацистський тоталітарні режими, вирішили розсекретити архіви Комітету держбезпеки СРСР, перейменувати населені пункти та прибрати постаменти й пам’ятники, які пов’язані із комуністичним режимом.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди