Винищувачі F-16 вирішать проблему домінування України у повітрі — генерал Міллі

Винищувачі F-16 вирішать проблему домінування України у повітрі — генерал Міллі

Винищувачі F-16 вирішать проблему домінування України у повітрі — генерал Міллі
Голова об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі, фото: Getty Images

Винищувачі четвертого покоління F-16 та навчання українських пілотів на таких літаках вирішать проблему домінування України над Росією у повітряному просторі.

Про це заявив голова об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі за підсумками засідання Контактної групи з оборони України 25 травня.

"Ми вирішуємо проблему домінування у повітряному просторі і Україна показує, як вона ефективно вирішує цю проблему. Ви можете забезпечити господарювання в повітрі з землі, або з повітря. І Україна демонструє ці можливості з землі", — сказав Міллі.

Він наголосив, що літаки F-16 можуть зіграти важливу роль у майбутньому, хоча нарощення сил ВПС України буде потребувати багато часу.

"F-16 — це не якась магічна зброя, дехто так називає їх, але це неправда. Із самого початку війни треба було забезпечити Україну необхідним для протистояння російським механізованим бригадам, потрібно багато бронетехніки", — додав водночас генерал.

Міністр оборони США Ллойд Остін своєю чергою під час брифінгу підкреслив, що у наступні тижні Нідерланди та Данія очолять "авіаційну коаліцію" та працюватимуть з іншими партнерами, зокрема з Норвегією, Польщею, Португалією та Бельгією, які уже сказали, що долучаться до навчань українських пілотів на F-16.

"Початок цих навчань доводить нашу відданість забезпеченню довгострокової безпеки України. Також ми обговорили створення ремонтного центру, щоб наші зусилля підтримувалися роками", — сказав глава Пентагону.

Що відомо про передачу Україні західних винищувачів

19 травня прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16. До "авіаційної коаліції" приєднаються і Бельгія та Данія.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати можуть надати згоду на передачу Україні сучасних бойових літаків, зокрема F-16, за умови, що вони не застосовуватимуться для ударів по російській території.

20 травня нідерландський онлайн-сервіс для аналізу у сфері оборони повідомив, що Нідерланди скасували угоду про продаж своїх винищувачів F-16 приватній компанії Draken International. Аналітики припускають, що літаки можуть бути передані Україні.

21 травня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив, що його країна готова надати допомогу у підготовці українських військових пілотів.

Після саміту "Великої сімки" стало відомо, що США розблокували навчання українських пілотів на винищувачах та постачання авіатранспорту іншими державами.

Байден підтвердив намір США навчати українських пілотів на F-16, проте зауважив, що Україна пообіцяла не застосовувати їх для ударів по російській території.

На саміті G7 обговорили з партнерами підготовку українських пілотів – утім про повноцінну передачу машин говорити зарано, заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

22 травня речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом для США та інших західних союзників. Реалізовувати відповідний план партнери України розпочнуть у найближчі місяці.

23 травня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що західні союзники України визначатимуть індивідуально, коли починати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Вибір редакції

На початок