"І медпункт, і дитячий садочок". Шелтер переселенців Луганщини у Дніпрі за рік розширили понад втричі

"І медпункт, і дитячий садочок". Шелтер переселенців Луганщини у Дніпрі за рік розширили понад втричі

"І медпункт, і дитячий садочок". Шелтер переселенців Луганщини у Дніпрі за рік розширили понад втричі
Фото: Суспільне Донбас

До 160 людей може прийняти шелтер переселенців Луганщини у Дніпрі. Рік тому, коли його відкрили, тут могли прихистити до 40 людей. Відтоді заклад розширився, нині тут постійно живуть понад сотня людей, ще кілька, як тут кажуть, транзитом планують невдовзі переїхати. Який вигляд має шелтер переселенців рік потому.

У шелтері проживає 72-х річна переселенка з Лисичанська Ольга Лазуренко. Жінка виїхала за декілька днів до окупації міста.

Після у Дніпрі три місяці винаймала житло, але орендувати помешкання за власну пенсію надалі була неспроможна.

З вересня минулого року живе у шелтері переселенців Луганщини.

"Вже з вересня я тут мешкаю, мене прийняли, я була у Лисичанську, а вже у вересні я приїхала. Тут мене прийняли. Взагалі тут краса, все для того, щоб ми жили та забули про той світ, що був у нас у Лисичанську. Немає нічого, я безхатько. Тільки надія у мене на них. Поки що тільки надія на них", — каже перселенка з Лисичанська Ольга Лазуренко.

Переселенці Луганщини шелтер Дніпро
Переселенка з Лисичанська Ольга Лазуренко. Фото: Суспільне Донбас

Ніна Бондар працює у шелтері адміністраторкою. Відповідає за налагодження побуту. Каже, нині у шелтері організували все так, щоб кожен мав обов'язки й роботу.

"Занедбана була будівля, ми її самі вимивали, ми її самі фарбували, самі чистили від нальоту, грибку від всього. Для того, щоб люди зайшли в чисте охайне приміщення. Ми давно вже зробили нашу роботу, поставили так, що кожного дня є відповідальні за роботу на кухні, за прибирання по шелтеру. За чергування з дітьми. Тобто у кожного є свої обов'язки. Навіть той, хто квіти поливає", — розповіла адміністраторка.

Переселенці Луганщини шелтер Дніпро
У шелтері переселенців Луганщини у Дніпрі зробили ремонт. Фото: Суспільне Донбас

Рік тому будівля шелтеру мала занедбаний стан. За рік переселенці власними силами й коштом донорів обладнали три поверхи, зробили ремонти.

Шелтер має власну кухню з кухонним приладдям, кімнатою для дітей. Також у шелтері цілодобово працює медпункт.

"За рік нашого життя в умовах повномасштабної війни. Я вважаю, що командою однодумців, разом з партнерами, зробили дуже багато. Це ремонт покрівлі й косметичний ремонт третього поверху, який робився виключно власного шелтеру переселенців Луганщини за фінансової підтримки донорів, які надали тільки будівельні матеріали. Ми змогли створити коворкінг для дітей, де вчать комп'ютерній грамотності. У нас є міні дитячий садочок", — перерахувала, що було зроблено за рік у шелтері керівниця Ганна Рясна.

Переселенці Луганщини шелтер Дніпро
Дитячий майданчик на території шелтера. Фото: Суспільне Донбас

Цього року шелтер переселенців Луганщини отримав відзнаку "Показовий шелтер Дніпра" від благодійного фонду "GLOBA22".

"Це відзнака для нас дуже потрібна, бо вона цінна тим, що ту роботу, яку роблять мешканці й Ніна адміністратор, охоронці, покоївки. Всі-всі, оцінена. Оцінена не нами й не мешканцями нашого шелтеру або Луганщини", — зазначила Ганна Рясна.

Переселенці Луганщини шелтер Дніпро
Відзнака "Показовий шелтер Дніпра". Фото: Суспільне Донбас

За рік роботи шелтеру тут знаходили тимчасовий прихисток вісім тисяч людей.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок