Справа Князєва: Прокурор повідомив про вилучення коштів з рахунків одного зі спільників ексголови ВС

Справа Князєва: Прокурор повідомив про вилучення коштів з рахунків одного зі спільників ексголови ВС

Ексклюзивно
Ексголові Верховного суду Князєву обирають запобіжний захід, 18 травня 2023 року
Ексголові Верховного суду Князєву обирають запобіжний захід, 18 травня 2023 року, фото: Владислав Мусієнко/Суспільне

Прокурор у справі ексголови Верховного суду Всеволода Князєва повідомив суд про те, що під час слідчих дій 20 травня було здійснено обшук в банківських ячейках Кирила Горбурова, який проходить як обвинувачений у справі та вилучено понад 400 тисяч доларів.

Про це із зали суду повідомляє кореспондент Суспільного.

Всеволод Князєв заявив, що ці гроші він передав Горбурову, оскільки він займався ремонтом його машини та дрібною допомогою у господарстві.

"В якийсь момент він мені сказав: дай мені якусь суму, що вона в мене лежала, я буду з тієї суми брати на потреби. І всі ці гроші я йому передав для того щоб він для мене робив послуги. Також він перераховував ці гроші моїй дружині за її запитом", — сказав Князєв.

Колишній депутат Миколаївської міськради, нотаріус Кирило Горбуров є одним з учасників схеми у Верховному суді України, за якою, за версією детективів НАБУ, ексголову Верховного суду Всеволода Князєва затримали за хабар майже у 2,7 мільйони доларів.

Що відомо про корупційний скандал у Верховному суді

15 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного суду.

Правоохоронці затримали чинного голову Верховного суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн доларів.

16 травня у Верховному суді скликали позачерговий пленум, який розпочався о 14 годині. На пленумі зі 168 судів Верховного Суду були присутні понад 140 суддів. 142 голосами судді ухвалили заяву, у якій взяли на себе повну відповідальність за події, “що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників”.

Пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника суду.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило записи прослуховування голови Верховного суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.

Пізніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру голові Верховного суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.

18 травня Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

На початок