РФ для обстрілів України може знову використати ракети морського базування — Гуменюк

РФ для обстрілів України може знову використати ракети морського базування — Гуменюк

Керівниця пресцентру оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк
Керівниця координаційного пресцентру Сил охорони та оборони Півдня. Фото: Суспільне Одеса

Змін у тактиці ракетних обстрілів України з боку Росії не виявлено, проте після тривалої паузи у застосуванні ракет морського базування РФ може повернутися до їхнього використання.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" сказала керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк.

"Цілком імовірно, що відтепер будуть застосовані ракети не повітряного, а морського базування, тому що росіяни тривалий час витримували паузу, не використовуючи морські ракетоносії. Тож імовірно, що вони якимось чином підлаштовували ситуацію для майбутніх атак", — сказала Натілія Гуменюк.

Вона зауважила, що тактика РФ в цілому не зазнала змін: вони поєднують дрони та ракети для атак на Україну. Гуменюк зауважила, що росіяни здійснюють обстріли хвилями для виявлення українських систем ППО.

"Перша хвиля виявляє, звідки працюють системи ППО для другої хвилі, яка потім може завдавати уражень безпосередньо по засобах протиповітряної оборони. До того ж використання дронів та ракет передбачає застосування протидії різного плану: можуть працювати мобільні вогневі групи, і зенітні установки, і засоби, надані нашими партнерами", — сказала керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування "Південь".

30 травня у ВМС Збройних сил України повідомили, що у Чорному морі збільшилась кількість російських ракетоносіїв з трьох до чотирьох. Їхній загальний залп складає до 24 ракет типу "Калібр". Станом на 19.00 один підводний ракетоносій РФ заведений у пункт базування. На чергуванні один підводний та один надводний корабель з 16 "Калібрами".

На початок