Шмигаль анонсував другий етап програми "єВідновлення". Що він передбачає

Шмигаль анонсував другий етап програми "єВідновлення". Що він передбачає

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

Кабмін запускає другий етап програми "єВідновлення" — компенсація за зруйноване житло.

Про це на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Запускаємо другий етап програми "єВідновлення". Це компенсація за зруйноване житло. На що можна витратити кошти? По-перше, на будівництво будинку. У такому випадку виплата грошових коштів відбувається безпосередньо на рахунок. По-друге, на придбання квартири, іншого житлового приміщення з використанням житлового сертифіката", — сказав Денис Шмигаль.

За його словами, розмір компенсації буде розраховуватися комісією за спеціальною формулою, яка враховуватиме регіон розташування знищеного об’єкта, рік забудови, площу тощо.

"Також розмір компенсації встановлюється на рівні не нижче вартості спорудження житла відповідної площі згідно з його місцезнаходженням", — зазначив очільник уряду.

Шмигаль також повідомив, що наразі до Реєстру пошкодженого та зруйнованого майна вже внесено понад 15 тисяч заявок від постраждалих.

«Ми продовжуємо програму допомоги на ремонт пошкодженого майна "єВідновлення". На сьогодні вже подано понад 15 тисяч заяв, регіони створюють комісії та розглядають заяви від власників пошкоджених об'єктів нерухомості. Тому сьогодні допрацьовуємо деталі, аби програма діяла максимально ефективно та зрозуміло для наших громадян", – сказав Денис Шмигаль.

Він зауважив, що заявку для отримання коштів на ремонтні роботи за програмою "єВідновлення" зможуть подати й ті, хто не авторизований у застосунку "Дія" або не має смартфон.

"Тепер можна буде звернутися в ЦНАП або до органу соцзахисту у своїй громаді, і там допоможуть заповнити заявку", — сказав прем'єр.

Шмигаль зазначив, що уряд також деталізував питання щодо оскарження дій чи бездіяльності комісій, які займаються обстеженням пошкодженого майна.

"Ми деталізуємо питання щодо оскарження дій чи бездіяльності комісій, які, власне, займаються обстеженням пошкодженого майна. Також для консультацій за програмою "єВідновлення" можна звернутися на урядову лінію за номерами 15-45", — сказав Денис Шмигаль.

12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень.

10 травня Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення". Українці можуть подати заяву на порталі та отримати кошти на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.

23 лютого Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

На початок