Шмигаль: уряд визначив 6 населених пунктів, які відбудують за новими принципами

Шмигаль: уряд визначив 6 населених пунктів, які відбудують за новими принципами

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду
. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду. Фото: пресслужба КМУ

План швидкого відновлення України на 2023 рік має п'ять пріоритетів. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну у вівторок, 25 квітня. За його словами, йдеться про сотні різних проєктів, сотні міст та селищ, де відновлення відбуватиметься одночасно. Зокрема, уряд визначив 6 населених пунктів, де відбудова відбуватиметься за новими принципами.

Як розповів Шмигаль, один з основних принципів відновлення — це “build back better”, тобто “відбудувати краще, ніж було”.

“Сьогодні уряд затверджує важливу постанову в цьому напрямку. Визначаємо шість населених пунктів, де відбудова проходитиме комплексно й за новими принципами. Це Бородянка та Мощун у Київській області, Тростянець у Сумській області, Посад-Покровське в Херсонській області, Циркуни в Харківській області та Ягідне в Чернігівській області”, — сказав глава уряду.

Усі ці населені пункти будуть відновлюватися комплексно. Це означає, що будуть відбудовувати не окремі будівлі та споруди, а все — з системним підходом, новим плануванням та повною трансформацією цих населених пунктів.

Водночас, реалізація експериментального проєкту не означає, що відновлення не торкнеться інших населених пунктів, пояснив Шмигаль.

“Відбудова вже триває по всій країні. Цей документ — про пошук найбільш ефективних підходів, які забезпечать прозорість, ефективність, системність та швидкість відновлення одночасно”, — сказав прем’єр.

Читайте також: Уряд продовжує пільгову ціну на електроенергію для населення ще на місяць — Шмигаль

Друге рішення на порядку денному уряду, спрямоване на відновлення України, — постанова про створення Міжвідомчої робочої групи, яка розглядатиме питання виділення коштів з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії Росії.

Як пояснив глава уряду, це Фонд, через який уряд фінансує основні проєкти відновлення. Створена комісія розглядатиме проєкти, які подають відповідальні відомства. Очолить цю комісію віце-прем’єр-міністр з відновлення України.

“Важливим елементом роботи комісії стане те, що інформація про всі проєкти буде опублікована і відкрита. Кожен українець зможе зайти й подивитися, на що витрачаються кошти в межах програми відновлення. Це елемент прозорості, який має сформувати новий рівень довіри між державою та громадянами”, — заявив Шмигаль.

За його словами, 2023 року планують реалізувати проєкти відбудови на 14 млрд доларів. Й одним із п'яти пріоритетів швидкої відбудови є допомога малому та середньому бізнесу для відновлення економіки. Насамперед, мова йде про програми пільгового кредитування, а також про безповоротні гранти єРобота.

Також активізується робота Експортно-кредитного агентства. В уряді хочуть, аби якомога більше українських бізнесів експортували свою продукцію за кордон.

“Більше того, ми бачимо, що запит від бізнесу існує, але багатьом підприємствам не вистачає ресурсів і потрібна державна підтримка. Тому сьогодні ухвалимо постанову, яка посилить Експортно-кредитне агентство”, — сказав Шмигаль.

Тепер агентство матиме державні гарантії, аби активніше підтримувати українських експортерів. Це підвищить конкурентоспроможність українських товарів та послуг і сприятиме швидшому відновленню української економіки, наголошують в уряді.

Читайте також

Польща поновила транзит українського збіжжя, ЄС переконує ще чотири країни підтримати Україну. 426 день війни. Онлайн

ЄС виділив Україні €1,5 млрд у рамках макрофіну

На початок