У Гаазі провулок біля посольства РФ назвали "Слава Україні"

У Гаазі провулок біля посольства РФ назвали "Слава Україні"

Гаага, Нідерланди
. Гаага, Нідерланди. Ілюстративне фото: Pixabay

У місті Гаага пішохідну та велосипедну зону біля будівель посольства Росії в Нідерландах назвали "Слава Україні".

Акцію на підтримку України влаштувала громада житлового району Зоргвлієт, передає Укрінформ.

У такий спосіб нідерландці хочуть продемонструвати свою солідарність і підтримку Україні, де триває війна.

"Тут розташовані будівлі офіційного представництва злочинного режиму, яким є посольство РФ. І ми подумали, що було б добрим жестом в знак солідарності та підтримки назвати цей невеликий провулок, розташований поруч з російським посольством, який не має зараз назви — перейменувати його на провулок "Слава Україні". Laantje нідерландською означає маленький провулок", — сказав один з ініціаторів акції нідерландець Джеймс де Буй.

Він зазначив, що Нідерланди активно підтримують "антипутінський альянс".

"І ми подумали, що це могло б бути гарним жестом саме зараз, після візиту Зеленського до Нідерландів. Ми пишаємося тим, що зробили це. Я маю на увазі, що це — знак підтримки України і її народу і, якщо дозволите сказати, її Збройних Сил. Це дуже важливо", — сказав Джеймс де Буй.

За його словами, щодня цим провулком ходять і їздять на велосипедах сотні дітей.

"Ми хотіли б, щоб кожного разу, ця табличка їм нагадувала про те, що вони і ми — привілейовані жити тут, у Нідерландах, де немає війни”, — підкреслив активіст.

Що відомо про позицію Нідерландів щодо війни РФ в Україні

Нідерланди хочуть організувати спеціальний трибунал для суду над винними у війні Росії проти України. Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра повідомив, що якщо буде потреба в такому "трибуналі з питань агресії", його можна створити в Гаазі, повідомив

У жовтні 2022 року парламент Нідерландів підтримав резолюцію із закликом про створення спеціального трибуналу в Гаазі для судового переслідування російських військових і політичних лідерів за злочини в Україні.

На початок