Зеленський побував на базі ВПС Нідерландів і показав зброю, яку передадуть Україні

Зеленський побував на базі ВПС Нідерландів і показав зброю, яку передадуть Україні

Зеленський, Нідерланди, Рютте, Оллонгрен
Президент Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, міністерка оборони Кайса Оллонгрен на базі ВМС Нідерландів 4 травня 2023 року. Фото: пресслужба президента

Під час візиту до Нідерландів президент України Володимир Зеленський відвідав базу Королівських військово-повітряних сил Нідерландів та ознайомився зі зразками озброєння, яке передається Україні.

Про це повідомляє Офіс президента України.

Зеленський зустрівся з військовослужбовцями Збройних Сил України, які проходять навчання в Нідерландах, курсантами Військового інституту КНУ ім. Т. Шевченка, а також із пораненими воїнами, які перебувають на реабілітації в лікувальних закладах.

"Тут і зараз ми бачимо, що таке допомога і що таке захист життя. Це найпочесніша місія — робити все, щоб життя перемогло", — сказав він.

Президент зазначив, що зброя із цієї бази, яка допомагає українським захисникам, берегтиме нормальне, вільне, засноване на повазі життя українців і всіх європейців.

Зеленський подякував прем’єр-міністрові Марку Рютте, міністрові оборони Кайсі Оллонгрен і всім у Нідерландах, хто допомагає Україні.

Що відомо про візит Зеленського до Нідерландів

Зеленський після візиту до Фінляндії прибув до Нідерландів з першим візитом. Це перший візит Зеленського до Нідерландів як глави української держави.

У Гаазі він зустрівся з президентом сенату Яном Брауном та головою палати представників Верою Бергкамп, а також виступив у Міжнародному кримінальному суді.

Під час свого виступу президент заявив про важливість притягнення до відповідальності за війну проти України та скоєні злочини президента РФ Володимира Путіна. “Безумовно, ми всі хочемо бачити тут іншого Володимира. Ми хочемо бачити його в Гаазі", — сказав він.

Зеленський також заявив, що лише у квітні Росія скоїла 6139 воєнних злочинів. За його словами, у квітні російська агресія забрала життя 207 цивільних громадян, серед яких 17 дітей.

Він також зустрівся з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте та прем'єр-міністром Бельгії Александером де Кроо.

Читайте також

Бельгія готує новий пакет військової допомоги для України

Понад €180 млрд: Бельгія вивчає, як конфіскувати російські активи для відбудови України

Вибір редакції

На початок