"Певні заходи здійснювалися": голова СБУ про підрив Кримського мосту та атаки на Чорноморський флот РФ

"Певні заходи здійснювалися": голова СБУ про підрив Кримського мосту та атаки на Чорноморський флот РФ

"Певні заходи здійснювалися": голова СБУ про підрив Кримського мосту та атаки на Чорноморський флот РФ
Голови Служби безпеки України Василь Малюк, фото: УНІАН

Кримський міст є законною ціллю для України, оскільки через нього проходить логістичний шлях російських військ. Тож певні заходи для перерізання цього шляху здійснювалися з боку України.

Про це заявив голова Служби безпеки України Василь Малюк в інтерв’ю журналісту Дмитру Комарову у фільмі "Рік. За кадром".

Очільник СБУ зазначив, що поки зарано виносити інформацію про деталі спецоперації щодо підриву Кримського мосту на широкий загал, аби не надавати росіянам додаткових даних.

"Відповідно до норм нашого чинного законодавства і міжнародного, звичаїв і традицій ведення війни, і з врахуванням того, що то був логістичний шлях, який ми були зобов’язані ворогу перерізати, певні такі заходи здійснювалися. Кваліфікують вони там (у Росії — ред.) по-своєму, як теракт. Ув’язнили понад 20 своїх співгромадян, інкримінують кожному з них певну співучасть", — сказав Малюк.

Вранці 8 жовтня 2022 року на Кримському мосту через Керченську протоку, який з'єднує окупований Крим з Росією, сталася пожежа. Два автомобільні прольоти моста частково зруйновані. Причиною пожежі став підрив вантажного автомобіля, зазначили в Національному антитерористичному комітеті РФ. Це спричинило спалах семи паливних цистерн залізничного складу і подальше руйнування двох авто прольотів моста. У Слідчому комітеті РФ заявили, що внаслідок пожежі загинуло троє людей.

Щодо атаки морських дронів на кораблі Чорноморського флоту РФ у Севастопольській бухті в жовтні 2022 року, Малюк підтвердив, що спецоперація була спланована СБУ і проведена спільно з Військово-Морськими Силами України.

"Відносно ситуації з кримським флотом, а саме атаки водними бойовими дронами, то СБУ була автором того оперативного задуму і реалізовувала його", — сказав голова СБУ.

На початок