Пік активності кліщів: на Полтавщині зареєстрували пів сотні випадків хвороби Лайма

Пік активності кліщів: на Полтавщині зареєстрували пів сотні випадків хвороби Лайма

Пік активності кліщів: на Полтавщині зареєстрували пів сотні випадків хвороби Лайма
Фото ілюстративне: Pexels

Від початку року на Полтавщині зареєстрували пів сотні випадків хвороби Лайма. Це у шість разів більше, ніж за такий же період минулого року. Про це Суспільному розповів епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Олександр Перцевий. З його слів, збільшення активності членистоногих пов’язане із потеплінням.

Полтавець Артур минулого року переніс хворобою Лайма.

На Полтавщині зареєстрували пів сотні випадків хвороби Лайма
Полтавець Артур. Фото: Суспільне Полтава

"Стояв у черзі на заправці, 8 годин простояв. І, мабуть, у цей час десь біля дороги підхопив кліща, залишилось місце укусу. Після цього приїхав додому помітив на спині укус комахи.Не придав уваги спочатку. Потім пройшов десь місяць, я почав помічати у себе швидку стомлюваність, неуважність таку значну. І такі болі в суглобах. І потім уже помітив це місце, воно уже переросло в таку кільцеподібну форму. І звернувся до знайомої лікарки-інфекціоніста", — каже житель Полтави Артур.

Хворобу Лайма, або бореліоз, переносять іксодові кліщі. Для інфікування членистоногий має бути на тілі людини щонайменше добу, каже інфекціоніст.

"Ця хвороба небезпечна тим, що у неї багато різних, може бути, віддалених наслідків та ускладнень. Перше, це для нервової системи, для серця, для суглобів. Якщо пацієнт своєчасно не звернеться за медичною допомогою, пропустить етап гострого періоду, можливо, перехід у хронічну стадію цього захворювання. А в деяких випадках це може призвести і до смерті людини", — говорить інфекціоніст 1-ї лікарні Полтави Кирило Кривенко.

У Полтавській області зареєстрували пів сотні випадків хвороби Лайма
На Полтавщині зареєстрували пів сотні випадків хвороби Лайма. Фото: Суспільне Полтава

"Кількість зареєстрованих захворювань на хворобу Лайма щорічно зростає. Якщо для прикладу візьмемо 2022-й рік у порівнянні з 2021-им, то захворюваність зросла у два з половиною рази. У цьому році за чотири місяці вже було зареєстровано 50 випадків, що в свою чергу у шість разів більше, ніж за аналогічний період минулого року", — говорить епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Олександр Перцевий.

Ознаками хвороби Лайма є почервоніння у місці укусу, свербіж, болісні відчуття, слабкість, головний біль, підвищення температури тіла.

"У когось може навіть після першої доби, а інколи навіть години після самого факту укусу кліща може з’явитися виражена еритема у місці укусу. У когось це може з’явитися через тижні від моменту укусу, а інколи через місяці", — каже інфекціоніст 1-ї лікарні Полтави Кирило Кривенко

Пік активності кліщів: на Полтавщині зареєстрували пів сотні випадків хвороби Лайма
Зі скаргами на укуси кліщів в середньому щодня звертається п’ятеро людей. Фото: Суспільне Полтава

До травмпункту відділення екстренної меддопомоги першої лікарні Полтави зі скаргами на укуси кліщів в середньому щодня звертається п’ятеро людей, каже Володимир Рошко.

"Як правило це укуси, які потребують видалення стороннього тіла кліща. Інколи це буває, коли вже люди самі пробували діставати цих кліщів. І, як правило, це безрезультатно або невміло. І звертаються тоді, коли вже є деякі ускладнення від укусу кліщів – набряк, запалення. Бажано не займатися самовидаленням. Все таки дуже часто це закінчується тим, що частинку якусь видалять, а частинка залишається, і потім починаються неприємності", — каже в.о завідувача відділення екстреної меддопомоги 1-ї лікарні Полтави Володимир Рошко.

За словами епідеміолога Олександра перцевого, цього року перший пік активності кліщів припадає на квітень-травень, наступний очікують у серпні-вересні.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок