Близько пів сотні людей, які виявили на своїх тваринах кліщів, звернулися до Полтавської обласної лікарні ветеринарної медицини за цей рік. Про це Суспільному розповів фельдшер закладу Сергій Реміняка. За його словами, у третини із них діагностували хворобу бабезіоз.
Полтавець Віталій Іванілов привів на огляд до обласної лікарні ветеринарної медицини свою собаку Нефертіті. На ній чоловік виявив кліща.
"Поїхали на дачу, а вона любить бігати, стрибати, із м’ячиком гратися. По траві побігали, наче все добре. Потім гладжу її – якась гуля. Думаю, що це таке, може прищик просто, а там кліщ. Прийшли, то витягли. Слава Богу, обійшлося, це незаразний кліщ був", — каже житель Полтави Віталій Іванілов.
Кліщів на собаці полтавець знаходить не вперше.
"Кліща ми витягли, але показників, що вона захворіла, немає. Підвищення температури немає, очні слизові оболонки в нормі, у собачки ознак хвороби немає. Не кожен кліщ несе захворювання", — говорить лікар обласної лікарні ветмедицини Віталій Манойло.
Від початку року до обласної лікарні ветеринарної медицини звернулося близько пів сотні людей, які на своїх тваринах знаходили кліщів. У третини із них діагностували бабезіоз, розповів фельдшер закладу Сергій Реміняка. Минулоріч таку статистику не вели через початок повномасштабного вторгнення.
"Як правило, на нашій території розповсюджені іксодові або аргасові кліщі, які є переносниками двох особливо небезпечних для тварин хвороб, а також і для людей одна із них. Це бабезіоз – хвороба, якою хворіють тільки собаки. І хвороба Лайма. Нею хворіють і собаки, і люди. Хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, бабезіоз – це хвороба паразитарної етіології", — каже фельдшер обласної лікарні ветмедицини Сергій Реміняка.
За словами Сергія Реміняки, ознаки бабезіозу проявляють на другу-третю добу після укусу.
"Це висока температура тіла. У тварини з’являється задишка. У половині випадків у тварин змінюється колір сечі - вона темна, від кольору темного пива насиченого або навіть до того, що власнику здається, що тварина мочиться кров’ю", — додав фельдшер обласної лікарні ветмедицини Сергій Реміняка.
"Специфічного лікування немає, тому що до кожної тварини є спеціальний підхід. Все залежить від того, чи вчасно звернулися господарі, чи пізніше. Буває тільки уколами обходиться, а буває що і по два-три тижні тваринка лежить у нас під крапельницями. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, тварина загине", — говорить лікар обласної лікарні ветмедицини Віталій Манойло.
Як розповів Сергій Реміняка, цього року весняний пік активності кліщів припадає на квітень-травень, а восени очікують у вересні-жовтні.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: