В Україні з 23 червня запрацює Єдиний реєстр зброї, в який буде вноситися вся зброя, яка є на території держави.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
"Це база, яка запрацює 23 червня цього року і в цей реєстр буде вноситись вся зброя, яка є на території нашої держави. Тобто кожен громадянин може чітко розуміти, яка зброя у нього є, коли він має її відстріляти, коли принести в дозвільну систему для перевірки і так далі", — сказав він.
Міністр зазначив, що українці зможуть дистанційно купувати зброю і не стояти в чергах.
За словами Клименка, українські правоохоронці обмінюються інформацією з МВС країн Євросоюзу, з Європолом щодо нелегальної зброї, яка є в їхніх базах.
" Також вони контролюють можливе розповсюдження цієї зброї на території ЄС. Вони достатньо щільно з нами співпрацюють стосовно формування Єдиного реєстру зброї", — сказав він.
Міністр також наголосив, що зброя, яка потрапила до українців під час широкомасштабного вторгнення РФ, вона не є їхньою власністю.
"Ми пропонуємо цю зброю зареєструвати і зберігати до закінчення воєнного стану. В тому числі для того, щоб зустріти ворога, якщо він піде десь на прикордонні території. Після закінчення війни ця зброя має бути здана державі", — сказав Клименко.
За його словами, в Україні офіційно зареєстровані 1,2 мільйона одиниць зброї, і продовжують перебувати у своїх власників.
"Звичайно, будуть чітко виписані принципи, як та зброя, яка зараз на руках, і та зброя, яка потрапила до наших громадян під час війни, буде здана до дозвільної системи, або до військових формувань, або як ми будемо її реєструвати з нашими громадянами", — сказав міністр.
Клименко наголосив, що "у будь-якому випадку", має бути контроль за обігом зброї.
"Ми маємо знати, скільки зброї на руках, в якому вона стані і де вона може бути використана – чи то мисливська зброя, чи то інший вид зброї. Ці правила чіткі, вони мають бути прописані в тих наших законодавчих ініціативах, які ми розробляємо спільно з ОПУ, народними депутатами і Кабміном", — сказав він.
Раніше заступник міністра внутрішніх справ Ігор Бондаренко пояснив, що запровадження Єдиного реєстру зброї дозволить створити додаткові сервіси для громадян, які або вже є власниками зброї, або бажають ними стати.
"Також він потрібен для суб’єктів господарювання, які реалізують, виготовляють чи ремонтують зброю. Тобто завдання реєстру весь загальний цикл зброї автоматизувати. Щоб всі події, пов’язані з будь-якою одиницею зброї, були чітко зафіксовані. Щоб на будь-якому етапі розуміти, де вона є, що з нею відбувається, хто за це відповідає", — сказав він.