В МВС розповіли, коли запрацює Єдиний реєстр зброї

В МВС розповіли, коли запрацює Єдиний реєстр зброї

В МВС розповіли, коли запрацює Єдиний реєстр зброї
. Чоловік роздивляється пістолет на стенді зі зброєю під час XV Міжнародної спеціалізованої виставки "Зброя та безпека – 2018", Київ, 9 жовтня 2018 р, фото: В'ячеслав Ратинський / УНІАН

До кінця жовтня в Україні планується запустити в роботу Єдиний реєстр зброї. Про це заступник міністра внутрішніх справ Ігор Бондаренко розповів в інтерв’ю Укрінформу.

“Якщо відповідного закону найближчим часом прийнято не буде, шляхом внесення змін до відомчих підзаконних нормативних актів до кінця жовтня запускаємо Єдиний реєстр зброї у промислову експлуатацію вже з тим набором сервісів, які готові та можливі на цей час”, — сказав посадовець.

За його словами, громадяни зможуть бачити у Реєстрі інформацію про себе, розуміти актуальність строків щодо документів, отримувати нові сервіси.

“З певним громадянином пов’язані різні інформаційні об’єкти, якими можуть бути транспортний засіб, одиниця зброї, документи тощо. У цьому Реєстрі зберігатиметься інформація про логічний зв’язок громадянина і зброї”, — пояснив заступник міністра.

Він додав, що одиниця зброї, її реєстраційний номер, зразок відстріляної кулі — це і є набір даних про інформаційний об’єкт.

“Тобто вся ця інформація дозволяє унікально ідентифікувати за будь-яких обставин кожну одиницю зброї. ПІБ особи, дата і місце народження, фото — є набором даних про особу”, — сказав Бондаренко.

За його словами, будь-яка державна інформаційно-комунікаційна система зберігає логічний зв’язок між певними інформаційними об’єктами. У цьому випадку — між людиною і одиницею чи кількома одиницями зброї, а також зберігає інформацію щодо уповноваженої особи, яка провела цю реєстраційну процедуру.

“Ця система — Реєстр — дає змогу у будь-який момент часу розуміти, де і яка зброя перебуває, хто за неї відповідає”, — додав посадовець.

Зокрема, функціонал Реєстру передбачає створення електронного кабінету власника зброї, через який людина зможе подавати заявку на придбання та зберігання зброї, зміну місця зберігання, проводити актуалізацію даних та здійснювати інші обов’язкові процедури.

Бондаренко також пояснив, що алгоритм з реєстрації зброї схожий з процесом реєстрації транспортного засобу та отримання водійського посвідчення.

Положення про Єдиний реєстр зброї було затверджене наказом МВС №2 від 10 січня 2022 року, зареєстрованим у Мін’юсті 26 січня 2022 року за № 90/37426. Ця система буде документувати повний життєвий цикл зброї - від її імпорту чи виробництва до продажу та знищення, що сприятиме створенню умов запобігання її незаконному обігу, пояснив посадовець.

Верховна Рада України 23 лютого прийняла законопроєкт 5708 “Про право на цивільну вогнепальну зброю” у першому читанні.

Читайте також

Ексгумація в Ізюмі, катівня у Козачій Лопані, ЗАЕС підключили до енергомережі. 207-й день війни. Онлайн

У МВС пояснили, для чого потрібний Єдиний реєстр зброї

Чи стане в Україні доступною короткоствольна вогнепальна зброя

На початок