У МВС пояснили, для чого потрібний Єдиний реєстр зброї

У МВС пояснили, для чого потрібний Єдиний реєстр зброї

Ексклюзивно
У МВС пояснили, для чого потрібний Єдиний реєстр зброї
Чоловік роздивляється пістолет на стенді зі зброєю під час XV Міжнародної спеціалізованої виставки "Зброя та безпека – 2018", Київ, 9 жовтня 2018 р, фото: В'ячеслав Ратинський / УНІАН

Уряд планує запровадити Єдиний реєстр зброї, який необхідний для легалізації зброї на території України.

Про це в ефірі Суспільного заявив заступник міністра внутрішніх справ Ігор Бондаренко.

"Ще до голосування Верховною Радою 23 лютого у першому читанні законопроєкту про легалізацію зброї, 10 січня цього року був прийнятий наказ №2 МВС України. Він утверджував положення про Єдиний реєстр зброї. Це свідчить про чітку і послідовну нашу політику в напрямку створення об’єктивної, виваженої. максимально збалансованої системи контролю обліку у сфері обігу зброї. Це зараз основне питання", — пояснив посадовець.

За його словами, запровадження Єдиного реєстру зброї дозволить створити додаткові сервіси для громадян, які або вже є власниками зброї, або бажають ними стати.

"Також він потрібен для суб’єктів господарювання, які реалізують, виготовляють чи ремонтують зброю. Тобто завдання реєстру весь загальний цикл зброї автоматизувати. Щоб всі події, пов’язані з будь-якою одиницею зброї, були чітко зафіксовані. Щоб на будь-якому етапі розуміти, де вона є, що з нею відбувається, хто за це відповідає. І в будь-який момент встановити будь-які можливі пов’язані зі зброєю події", — зазначив заступник міністра.

Бондаренко додав, що нині через війну суспільство різко змінило ставлення у питанні володіння зброєю, однак уряд має проводити виважену політику.

"Маємо створити систему, яка унеможливить будь-які зловживання. А в разі вчинення протиправних дій зі зброєю, миттєве притягнення до відповідальності", — підкреслив він.

За словами посадовця, нині МВС спільно з Міністерством охорони здоров'я та Мінцифри напрацьовуємо механізм, щоб автоматизувати інформаційний обмін для уникнення паперового документообігу.

"Спільно з фахівцями дозвільної системи Національної поліції передбачаємо, що для певних категорій зброї умови володіння і придбання будуть більш деталізовані та жорсткіші. Для деяких типів зброї потрібно буде скласти заліки, і вони не будуть формальними — з питань поводження зі зброєю, розуміння будови зброї, користування нею. Будуть камери, які фіксуватимуть процес складання тестів та видачі відповідних довідок", — підсумував Бондаренко.

Читайте також

"Громадянин має право володіти короткоствольною зброєю". Чи врегулюють обіг зброї в Україні

Вторгнення Росії в Україну, день 137. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок