В Україні запускають офіційний реєстр зброї — Монастирський

В Україні запускають офіційний реєстр зброї — Монастирський

В Україні запускають офіційний реєстр зброї — Монастирський
УНІАН

До кінця 2021 року запрацює офіційний реєстр зброї, яка перебуває в обігу в Україні. Про це на спільній нараді керівників правоохоронних органів з питань протидії правопорушенням у сфері незаконного обігу зброї, вибухових речовин, наркотичних засобів, а також торгівлі людьми заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Міністр зазначив, що створення такого реєстру посилить законодавче регулювання обігу зброї.

"Якщо ми говоримо про обіг зброї, то найбільше питання, яке залишається, це законодавче регулювання обігу зброї. Яким чином має функціонувати законний обіг зброї в Україні? Скажу, що МВС України взяло на себе задачу, аби до кінця цього року, максимум початку наступного в Україні запрацював реєстр зброї. Повноцінний реєстр зброї, який, на жаль, не був створений за 30 років незалежності України. Але ми над цим саме працюємо", — повідомив Монастирський.

За його словами на території України, окрім вогнепальної зброї, є "досить велика кількість стволів" — травматичної зброї, стартової зброї, обіг якої також не врегульований.

"Ми також бачимо багато випадків з перероблення даної зброї на власне ту, яка може бути бойовою і ця проблема набуває з року в рік все більшого характеру. Крім того, зараз ми працюємо і над тим, аби травматична зброя вироблялась таким чином, зараз ми працюємо з виробниками зброї, щоб вона не могла бути переробленою в бойову зброю", — зазначив очільник МВС.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова своєю чергою повідомила, що МВС готується провести аудит нагородної зброї: "Я бачу, що, найімовірніше, така ревізія, аудит буде. Тим більше, що на сьогодні в державі дуже багато зброї, легальний та нелегальний оборот зброї у цифрах – це жахлива історія насправді".

За словами Венедіктової, в Україні налічується від 3 до 5 мільйонів одиниць нелегальної зброї, при легальній кількості — понад мільйон.

Що відомо

  • 15 жовтня народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Ілля Кива опублікував у Facebook відео, на якому він на фоні феєрверку стріляє у повітря за автомату, та заявляє що він є "лідером антифашистського руху в Україні", погрожує послідовникам Степана Бандери та викрикує "Смерть фашизму – Слава червоній армії".
  • Раніше, за часів роботи у МВС при ексміністрі Арсені Авакові, Кива отримав дві одиниці нагородної зброї.
  • Сьогодні стало відомо, що Офіс генерального прокурора порушив кримінальну справу проти Киви.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок