Іран випробував нову балістичну ракету "Хейбар"

Іран випробував нову балістичну ракету "Хейбар"

ЗМІ
Запуск балістичної "Хейбар", Тегеран, Іран, 25 травня 2023 рік
Запуск балістичної "Хейбар", Тегеран, Іран, 25 травня 2023 рік. Скриншот з відео

В Ірані презентували новітню балістичну ракету сімейства "Хорремшехр" яка називається "Хейбар". Представлення ракети відбулось за присутності міністра оборони та підтримки Збройних сил Ірану генерала Мохаммада-Реза Аштіяні.

Про це повідомляє агентство Irna.

"Хейбер", новітня версія сімейства "Хорремшехр", є ракетою на рідкому паливі з дальністю польоту 2000 км. Заявлено, що вона здатна нести боєголовку вагою до 1500 кг.

Ракета має стратегічні та тактичні особливості — наявність системи наведення та управління на середній ділянці польоту, використання цієї системи та двигунів наведення в боєголовку призводить до контролю стану та коригування траєкторії боєголовки поза атмосферою, де відбувається керування цією ракетою.

Зазначається, що ця особливість призводить до того, що ракета "Хейбар" не потребує діяльності системи наведення та управління в атмосфері й таким чином повністю несприйнятлива до атак радіоелектронної боротьби.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні і цивільні обʼєкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати дрони-камікадзе з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Раніше аналітики з Conflict Armament Research — групи, що вивчає зброю, яка застосовується під час різних військових конфліктів повідомили, що Росія модифікувала іранські дрони "Shahed-131", переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

Вибір редакції

На початок