На "Дніпро-Кіровоград" можливі скорочення працівників – голова Кіровоградської облради

На "Дніпро-Кіровоград" можливі скорочення працівників – голова Кіровоградської облради

На "Дніпро-Кіровоград" можливі скорочення працівників – голова Кіровоградської облради
Фото: Facebook ОКВП "Дніпро-Кіровоград"

На підприємстві "Дніпро-Кіровоград", яке подає воду в чотири міста Кіровоградської області – Кропивницький, Світловодськ, Олександрію і Знам’янку, можуть зменшити кількість працівників. Про це в етері Українського радіо Кропивницького розповів голова обласної ради Юрій Дрозд.

За його словами, це один зі способів зекономити гроші для погашення кредиту перед Світовим банком.

"Як це не прикро, доведеться робити скорочення на цьому підприємстві. Робітників це не стосуватиметься. Розбиратимемося з інженерно-технічним складом", – сказав Юрій Дрозд.

За його словами, у міністерстві фінансів сказали, що реструктуризації боргу, який "Дніпро-Кіровоград" взяло у Світового банку у 2014 році у сумі 47 мільйонів доларів, не буде.

"Тобто якщо ми брали кредит, то маємо його погашати. У підприємства цих грошей немає", – каже голова обласної ради.

Нині підприємство "Дніпро-Кіровоград" має сплатити 150 мільйонів гривень кредиту. З них 89 мільйонів – за 2022 рік, 60 мільйонів – за перше півріччя 2023 року. Це лише тіло кредиту й відсотки по ньому. Також є борги за електроенергію та інші.

Власник підприємства – обласна рада. Для погашення частини кредиту планують виділити гроші з обласного бюджету й просити про допомогу чотири громади, жителів яких забезпечує водою "Дніпро-Кіровоград", каже Юрій Дрозд.

"Це має бути співпраця з чотирма містами, які використовують воду цього підприємства. Треба вести перемовини з головами цих громад, щоб вони допомогли вийти з ситуації. Також обласна рада вишукуватиме гроші в обласному бюджеті. Думаю, що це підприємство постійно буде дотаційне, і його треба буде підтримувати. Узагалі я прихильник того, щоб підприємство саме заробляло, але для погашення кредиту їм ніколи не вистачатиме обігових грошей".

Також на підприємстві планують заощаджувати гроші після запуску нових насосних станцій та очисних споруд.

"Ми запустимо п’ять об’єктів, які реконструювали коштом цього кредиту. Завдяки цьому у рік буде економія понад 8 мільйонів кіловатів. Тобто тільки на одній електроенергії ми потім зароблятимемо 40 мільйонів гривень".

Займуться і мережами, де зараз найбільше втрачають воду, говорить Юрій Дрозд.

"Це велика проблема для підприємства. 70 відсотків мереж зношені. На кінець 2022 року було 52 відсотки втрат води. Для проведення цих робіт у нас ще будуть залишки кредиту Світового банку. Також ми пишемо листи в міністерства інфраструктури й фінансів й розраховуємо, що нам допоможе держава. Не може ж це все лягти на плечі громади".

Вибір редакції

На початок