У Кіровоградській області з 28 травня по 4 червня хлоруватимуть воду. Це інформація від керівника обласного водопостачального підприємства "Дніпро-Кіровоград" Миколи Романюка.
За його словами, проводитимуть гіперхлорування магістрального районного водоводу "Дніпро-Кіровоград" і мереж населених пунктів, які обслуговує підприємство.
Зі слів Миколи Романюка, якщо будуть запити від людей, то підприємство на період хлорування води організує її підвезення.
Для чого хлорують воду
На Кіровоградщині воду хлорують щороку навесні. Зі слів Миколи Романюка, воду підприємство "Дніпро-Кіровоград" бере з Кременчуцького водосховища. Звідти вона надходить на очисні споруди, де її очищують (відстоюють, фільтрують, освітлюють та знезаражають рідким хлором). Далі очищена вода, яка відповідає нормативним вимогам, через магістральний трубопровід, а потім міськими мережами надходить до жителів Світловодська, Олександрії, Знам’янки та Кропивницького.
Однак внаслідок вторинного забруднення якість питної води може погіршуватися.
Що таке вторинне забруднення?
З часом на стінках трубопроводів формується осад та біоплівка, яка поступово мінералізується і її частинки відриваються від поверхні трубопроводу та потрапляють у потік водогінної води. Це сприяє розвитку мікроорганізмів. Щоб цього уникнути підприємство раз на рік перед початком літа очищуємо мережі.
Спочатку працівники підприємства вручну чистять всі споруди та резервуари чистої води, а потім відбувається дезінфекція водопровідних мереж (гіперхлорування). Їх заповнюють підвищеними дозами хлору з концентрацією 80-120 міліграмів на літр. А після цього промивають чистою водою. Процес гіперхлорування є профілактикою для запобігання виникнення хвороботворних бактерій у спекотну пору року.
Що радять споживачам
До початку хлорування – зробити необхідний запас питної води. У день гіперхлорування – відкрити кран та спустити воду до появи запаху хлору, це забезпечить ефективну дезінфекцію внутрішньобудинкових мереж. Після промивки мереж може бути тимчасове погіршення якості питної води: темний колір, іржа. У такому випадку треба спускати воду поки вона не стане прозорою та без запаху хлору. У разі наявності будь-якого фільтру на період комплексної дезінфекції його необхідно зняти.