Супутник EOS SAT-1, орієнтований на потреби сільського господарства, передав перші знімки з орбіти

Супутник EOS SAT-1, орієнтований на потреби сільського господарства, передав перші знімки з орбіти

Супутниковий знімок провінції Сеговія в Іспанії, отриманий з EOS SAT-1
Супутниковий знімок провінції Сеговія в Іспанії, отриманий з EOS SAT-1. Фото: EOSDA

Компанія EOS Data Analytics (EOSDA), глобальний постачальник аналітики супутникових зображень на основі штучного інтелекту, заснована українським підприємцем Максимом Поляковим, обробила перші комерційні знімки із супутника EOS SAT-1.

Про це повідомляє пресслужба EOS Data Analytics.

Зазначається, що це перший супутник у складі власного угруповання EOS SAT, який 3 січня 2023 року був виведений на низьку навколоземну орбіту ракетою Falcon 9 американської компанії SpaceX.

"Перші знімки супутника, отримані в результаті панхроматичного зображення, мають роздільну здатність 1,5 метра та охоплюють загальну площу 2550 квадратних кілометрів в іспанській провінції Сеговія. Зображення були оброблені в рамках рішення gs4EO від DEIMOS для земельного сегмента", — йдеться у повідомленні.

Малий оптичний супутник EOS SAT-1, орієнтований на потреби сільського господарства, передбачає можливість моніторингу території площею до мільйона квадратних кілометрів за допомогою 11 агроорієнтованих спектральних каналів.

Одразу після запуску команда EOSDA встановила стабільний зв'язок із супутником та почала передавати телеметрію на наземну станцію. Наступним завданням було переконатися, що бортовий комп'ютер належним чином обробляє дані як на рівнях прошивки, так і на рівнях програмного забезпечення. Нарешті, коли всі завдання з калібрування та валідації були виконані успішно, а корисне завантаження було введено в експлуатацію, EOSDA отримала перші оброблені знімки з EOS SAT-1. На етапі введення в експлуатацію планується провести ще більше тестів, перш ніж даний супутник почне використовуватися в рішеннях EOSDA.

"За допомогою технічних характеристик сузір'ю EOS SAT невластиві такі проблеми сучасних супутників, як обмеження кількості спектральних каналів і низька роздільна здатність зображення, що дає можливість надавати більші можливості при розв'язанні низки нагальних світових проблем, серед яких насамперед забезпечення продовольчої безпеки", — зауважили у компанії.

EOS SAT – це угруповання, що складається з напівмаленьких оптичних супутників, які сприяють впровадженню сталого сільського господарства й моніторингу лісових угідь, надаючи високоякісні дані для аналізу. Планується, що EOS SAT досягне повної функціональності до 2025 року та охопить 100% території країн з найбільшими площами сільськогосподарських угідь і лісів, що становить 98,5% таких земель у всьому світі.

Хто такий Максим Поляков

Український IT-бізнесмен Максим Поляков, якого називають "українським Ілоном Маском", став відомим у 2010 році, коли сервіс Cupid plc. під його управлінням вийшов на Initial Public Offering Лондонської Фондової біржі. За рік компанію визнали технологічним проектом з найстрімкішим розвитком за версією Deloitte. На піку популярності вартість дейтінгових активів компанії Полякова Cupid plc. оцінювалася у 204,9 мільйона доларів.

У 2015 році Поляков переїхав до США, де став співзасновником фонду венчурних інвестицій Noosphere Venture Partners. Фонд відомий своїми проєктами у сфері IT-індустрії та технологічної освіти. В Україні фонд Noosphere Venture Partners відкрив сім інжинірингових шкіл.

У 2017 році український бізнесмен придбав збанкрутілу аерокосмічну компанію Firefly Aerospace та перезапустив її, інвестувавши понад 75 мільйонів доларів. Головний офіс компанії розташований у США, а науково-дослідний і дослідно-конструкторський центр працює в Дніпрі. Firefly Aerospace займається розробкою легких транспортників для доставки вантажів на навколоземну орбіту. Компанія володіє дочірнім підприємством Firefly Black LLC з офісом у Техасі, яке виграло тендер NASA.

Вибір редакції

На початок