До Землі наближається 76-метровий астероїд – NASA

До Землі наближається 76-метровий астероїд – NASA

До Землі наближається 76-метровий астероїд – NASA
Астероїд. Ілюстративне фото: NASA

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) повідомило, що поблизу Землі 12 травня пролетить астероїд 2023 HT4, довжиною 76 метрів.

Про це повідомляє Лабораторія реактивного руху NASA (JPL).

Астероїд пролетить на відстані близько 6,08 млн км від Землі. Швидкість руху небесного об'єкта становить дорівнює 32 184 км за годину.

Астороїд 2023 HT4 NASA
Астороїд 2023 HT4. Скріншот

У NASA потенційно небезпечними вважаються астрономічні об'єкти, якщо вони наближаються до Землі на відстань менше ніж 7,5 млн км, і його діаметр перевищує 100—150 м. Такі космічні об'єкти достатньо великі, щоб викликати значні руйнування на суші або цунамі у разі падіння в океан.

На основі інформації, отриманої з космічного телескопа NASA WISE, вчені оцінюють наявність 4700±1500 потенційно небезпечних об'єктів з діаметром понад 100 м.

Що відомо про спалах у небі над Києвом

Жителі Києва та області ввечері 19 квітня спостерігали у небі яскравий зелений спалах. Після цього було оголошено сигнал повітряної тривоги.

Вночі у небі над Київщиною виявили повітряну ціль, через що була оголошена повітряна тривога. Спершу у КМВА заявили, що це було падіння космічного супутника NASA, але у Повітряних Силах цю інформацію не підтвердили.

Згодом у Повітряних Силах повідомили, що, за попередньою інформацією, спалахи на Києвом пов’язані із падінням супутника чи метеорита.

Ексрадник голови Державного космічного агенства Колесник у коментарі Суспільному сказав, що версія про супутник малоймовірна і припустив, що це міг бути метеорит або інший об'єкт.

У NASA повідомили, що ппалах у небі над Києвом близько 22:00 19 квітня не пов’язаний із падінням супутника американського космічного агентства NASA, який у той момент перебував на орбіті.

Читайте також

Імовірно, міг бути метеорит: що відомо про об'єкт, який зафіксували у небі над Київщиною

Метеорит, супутник чи НЛО: що відомо про об'єкт, який зафіксували у небі над Київщиною

Вибір редакції

На початок