Підрозділи "Російського добровольчого корпусу" (РДК) та Легіону "Свобода Росії" (ЛСР) після бойового зіткнення з військами РФ могли відійти ближче до кордону з Україною.
Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.
В ISW зазначили, що російська влада оголосила про завершення "контртерористичної операції" у Бєлгородській області 23 травня, заявивши, що нібито розгромила в регіоні РДК та ЛСР, які воюють на боці України.
Губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков оголосив про завершення "антитерористичної" операції, але закликав мирних жителів, які евакуювалися, почекати з поверненням у прикордонні населені пункти.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що президент Росії Володимир Путін не буде проводити екстрене засідання Ради безпеки Росії для обговорення рейду в Бєлгороді, а замість цього обговорить ситуацію під час запланованого засідання Ради безпеки 26 травня
"Російські війська, ймовірно, відтіснили сили РДК і ЛСР щонайменше до прикордонного населеного пункту Козинка та, можливо, за межі російської території станом на 23 травня. Козинка розташована приблизно за 76 км на південний схід від міста Суми", — йдеться у звіті.
Аналітики зазначають, що російські джерела поширили кадри, на яких військові обстрілювали позиції машин РДК та ЛСР біля прикордонного пункту "Козинка" протягом ночі, і заявили, що вранці сили РФ відбили Козинку та її прикордонний пункт.
"Геолоковані кадри російських державних ЗМІ показують пошкоджені та знищені автомобілі на блокпості. Деякі російські джерела стверджували, що сили РДК та ЛСР закріпилися у церкві Козинка, але, за попередніми даними, до вечора російські сили могли витіснити їх", — зазначили в ISW.
Російські джерела також стверджували, що 23 травня російські війська почали операції з очищення Козинки та Глотового, розташованого на схід від Козинки.
За словами аналітиків, геолокаційні кадри, опубліковані 23 травня, показують наслідки обстрілу Гори-Подолу (приблизно 6 км на північний захід від Козинки) і російські піхотні патрулі між Грайвороном (приблизно 7 км на північний захід від Козинки) та Горою-Подолом.
"Це свідчить про те, що бійці РДК і ЛСР більше не займають або ніколи не займали позицій у населеному пункті. Однак незрозуміло, чи РДК і ЛСР захопили якісь села 22 чи 23 травня. У ЛСР заявили, що особовий склад легіону і корпусу продовжував діяти в Білгородській області 23 травня", — йдеться у звіті.
Що відомо про ситуацію у Бєлгородській області
У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців.
У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що "ситуація складна, легіон та РДК створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".
"Надалі — рухаємося до звільнення всієї Росії від путінського диктату та припинення злочинної війни", — зазначили там.
Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.
У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області РФ проводиться операція для "створення смуги" безпеки виключно за участі громадян Росії.
За словами речника президента РФ Пєскова, якого цитують російські медіа, Путіну вже відзвітували про "спробу прориву". Він назвав події в Бєлгородській області "українською диверсією", мета якої "відвернути увагу від бахмутського напрямку". Пєсков додав, що російські сили намагаються знищити "диверсантів".
В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".