На деяких ділянках ЗСУ пройшли 200 метрів за добу: Череватий про ситуацію на Бахмутському напрямку

На деяких ділянках ЗСУ пройшли 200 метрів за добу: Череватий про ситуацію на Бахмутському напрямку

На деяких ділянках ЗСУ пройшли 200 метрів за добу: Череватий про ситуацію на Бахмутському напрямку
Снайпер на позиції поблизу Бахмута, Донеччина, 2 травня 2023 року Фото: АР / Libkos

За добу російські військові 411 разів обстріляли Бахмутський напрямок та 576 разів — Лимано-Куп'янський. Про це в марафоні "Єдині новини" повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

"Бахмут залишається пріоритетною ціллю російських військових. Українські військові тримають оборону. Це декілька будівель та ряд фортифікаційних споруд в південно-західній частині міста. Протягом тижня українські підрозділи почали просуватись контратакуючи армію РФ", — розповів речник.

Череватий зазначив, що за цю добу по деяких ділянках пройдено 200 метрів.

"Чи ЗСУ зараз оточить російське військо, чи згодом, нехай відчувають постійну загрозу. Українські військові завдавати втрати ПВК "Вагнер". Останні заяви російських найманців викликані, тим, що вони зазнали серйозних втрат. Попри те, що у ЗСУ немає переваги чисельної над ворогом на цій ділянці й немає переваги в артилерійських снарядах, ми намагаємось відтісняти ворога", — каже Сергій Череватий.

За словами речника, російські війська намагаються вибити українських військових з Бахмута.

"Декілька тижнів спостерігаємо, що армії РФ не вистачає сил "Вагнера". Тому вони змушені підсилюватись мотострілецькими підрозділами, повітрянодесантних військ РФ та бійцями ПВК "Ветеран". Їм не вистачає кваліфікованих кадрів в особовому складі. Інформація про відсутність снарядів не відповідає дійсності. Вони використали понад 30 тисяч снарядів", — підсумував речник Східного угруповання військ ЗСУ.

Що відомо про ситуацію у Бахмуті та його околицях станом на 21 травня

Українські військові просуваються по флангах у передмісті Бахмута та наближаються до взяття міста у тактичне оточення. Контроль ЗСУ незначної частини Бахмута надає можливості входу в місто в разі зміни ситуації, повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.

Напередодні заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомляла, що українські військові взяли місто Бахмут у напівоточення та знищують російських солдатів. Армія РФ у захопленій частині міста обороняється.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок