Лідери країн G7 погодилися обмежити експорт алмазів із Росії

Лідери країн G7 погодилися обмежити експорт алмазів із Росії

Важливо
Лідери країн "Великої сімки" (G7), Хіросіма, Японія, 19 травня 2023 рік
Лідери країн "Великої сімки" (G7), Хіросіма, Японія, 19 травня 2023 року. Фото: АР/Susan Walsh

Країни "Великої сімки" (G7До "Великої Сімки" входять США, Японія, Франція, Німеччина, Велика Британія, Італія та Канада.) підтвердили свої зобов'язання з надання фінансової, гуманітарної військової, дипломатичної підтримки, якої потребує Україна. А також дійшли згоди в обмеженні експорту алмазів з РФ.

Про це йдеться у спільній заяві лідерів G7.

"Сьогодні ми робимо нові кроки, щоб забезпечити поразку незаконної агресії Росії проти суверенної держави Україна та підтримати український народ у його прагненні до справедливого миру, заснованого на повазі до міжнародного права. Ми підтверджуємо наше зобов’язання надавати фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку, якої потребує Україна, стільки, скільки це буде потрібно", — йдеться у заяві.

Наголошується, що країни G7 застосовують подальші санкції та заходи, щоб збільшити витрати для Росії та тих, хто підтримує її військові зусилля.

"Щоб зменшити доходи, які Росія отримує від експорту алмазів, ми продовжуватимемо тісно співпрацювати, аби обмежити торгівлю та використання алмазів, видобутих, оброблених або вироблених у РФ, і співпрацюватимемо з ключовими партнерами з метою забезпечення ефективної реалізації майбутніх скоординованих обмежувальних заходів, у тому числі за допомогою технологій відстеження", — йдеться у заяві.

Також "Велика сімка" закликала РФ вивести свою армію з території України.

"Ми закликаємо РФ негайно припинити агресію, повністю вивести свої війська та військову техніку з усієї міжнародно визнаної території України. РФ почала цю війну і може закінчити цю війну. Агресія Росії проти України є порушенням міжнародного права, зокрема Статуту ООН. Ми знову заявляємо про своє рішуче неприйняття незаконних спроб Росії захопити українську територію силою", — йдеться у заяві.

Лідери "Великої сімки" підтвердили, що будуть підтримувати України.

"Ми знову підтверджуємо нашу тверду прихильність забезпеченню того, щоб Україна мала економічну підтримку, якої вона потребує. Під керівництвом Японії, яка головує у G7, разом із міжнародним товариством ми забезпечили Україні необхідну бюджетну підтримку на цей і початок наступного року", — заявили учасники G7.

Члени "Великої сімки" також пообіцяли, що докладуть зусиль для встановлення миру в Україні.

"Цим ми обіцяємо з Хіросіми, "символу миру", що члени G7 мобілізують усі політичні інструменти та разом з Україною докладуть усіх зусиль для якнайшвидшого встановлення всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні", — йдеться у заяві лідерів G7.

Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що країни "Великої сімки" продовжать "відрізати Росію від критичних поставок".

"Наразі ми сфокусовані на закритті можливостей, лазівок та продовжимо відрізати Росію від критичних поставок. Ми обмежимо торгівлю російськими алмазами. Російські алмази невічні", — сказав Шарль Мішель.

Саміт G7 за участю президента США Джо Байдена, президента Європейської ради Шарля Мішеля, прем'єр-міністерки Італії Джорджії Мелоні, прем’єра Канади Джастіна Трюдо, президента Франції Еммануеля Макрона, очільника уряду Японії Фуміо Кісіди, канцлера Німеччини Олафа Шольца, прем'єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака і президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн триватиме з 19 по 21 травня в японському місті Хіросіма.

Вранці, 19 травня ранку пресслужба Ради національної безпеки і оборони повідомила, що президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі лідерів G7 в Японії в онлайн-режимі.

Вибір редакції

На початок