НАТО вперше з часів "холодної війни" розробляє план на випадок війни з РФ — Reuters

НАТО вперше з часів "холодної війни" розробляє план на випадок війни з РФ — Reuters

НАТО
Штаб-квартира НАТО. Фото: НАТО

Країни-члени НАТО під час саміту у Вільнюсі планують затвердити секретний план, який вперше з часів "холодної війни" детально описуватиме, як Альянс відповість у разі російського нападу.

Як пише Reuters, цей крок означає фундаментальну зміну – Альянс не бачив потреби розробляти широкомасштабні оборонні плани протягом десятиліть, оскільки вів менші війни в Афганістані та Іраку та відчувала, що певна пострадянська Росія більше не становить загрози існуванню.

Однак враховуючи, що найкривавіша з 1945 року війна в Європі вирує прямо за його кордонами в Україні, НАТО розуміє, що повинно мати все планування задовго до того, як може спалахнути конфлікт із Кремлем.

"Фундаментальна відмінність між управлінням кризою та колективною обороною полягає в тому, що не ми, а наш супротивник визначає часові рамки. Ми повинні бути готові до того, що конфлікт може виникнути будь-коли", — сказав адмірал Роб Бауер, один із вищих військових чиновників НАТО.

У своїх регіональних планах, НАТО також дасть країнам-членам вказівки щодо того, як модернізувати свої сили та матеріально-технічне забезпечення.

"Союзники точно знатимуть, які сили та можливості потрібні, зокрема, де, що і як розгортати", — сказав генсек НАТО Єнс Столтенберг про секретні документи, які, як у часи холодної війни, призначатимуть певні війська для захисту певних регіонів.

Історик Верховного штабу об’єднаних сил НАТО в Європі (SHAPE) Ян Хоуп пояснив, що наразі НАТО не готується вести широкомасштабну ядерну війну проти РФ та її союзників з Варшавського договоруВаршавський договір був підписаний Албанією, Болгарією, Угорщиною, НДР, Польщею, Румунією, СРСР і Чехословаччиною 14 травня 1955 на Варшавській нараді європейських держав по забезпеченню миру та безпеки в Європі. Набув чинності 5 червня 1955 року. Німецька демократична республіка після об'єднання Німеччини 1990 року вийшла з договору. 1 липня 1991 року в Празі Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія, СРСР і Чехословаччина підписали протокол про припинення чинності Варшавського договору., адже більшість з них зараз є членами НАТО.

"Ми не уявляємо типу війни, якою була "холодна війна", коли сили союзників... зазнавали б ударів одночасно з широкомасштабними атаками Варшавського договору", — сказав він, вказуючи скоріше на регіональні конфлікти, які необхідно стримувати швидко за допомогою розгортання сил.

Раніше генсек НАТО заявив, що Росія порушує угоди про контроль над озброєннями, погрожує розміщенням тактичної ядерної зброї в Білорусі і є найбільшою прямою загрозою безпеці країн Північноатлантичного альянсу.

Вибір редакції

На початок