Росія може атакувати підводні інтернет-кабелі країн Заходу – представник НАТО

Росія може атакувати підводні інтернет-кабелі країн Заходу – представник НАТО

Інтернет
Інтернет. Ілюстративне фото: Getty Images

Росія може атакувати на критично важливу інфраструктуру союзників по Північноатлантичному альянсу, включно з підводними інтернет-кабелями, щоб обмежити підтримку України.

Про це заявив помічник генерального секретаря НАТО з розвідки та безпеки Девід Кеттлер.

"Існує підвищене занепокоєння, що Росія може націлитися на підводні кабелі та іншу критичну інфраструктуру, намагаючись порушити життя Заходу та отримати важелі впливу на ті країни, які надають підтримку Україні", — сказав він.

За словами Кеттлера, понад 95% міжнародного інтернет-трафіку передається через приблизно 400 підводних кабелів. Ці кабелі відповідають за "передбачають фінансові операції на 10 трильйонів доларів США щодня". Він наголосив, що вони є "економічною опорою".

За словами помічника генсека НАТО, Росія зараз "активно створює карти" цієї інфраструктури..

Водночас Кеттлер зазначив, що "Китай є ще одним важливим гравцем на морському дні", але Пекін працює над розвитком власної підводної інфраструктури, а не "випробовує вразливі місця інших країн".

Він зазначив, що союзники по НАТО продовжують уважно стежити за подібними загрозами.

"Це справді цілісний набір загроз, що включає багато спектрів і доменів, коли йдеться про критичну інфраструктуру. Співпраця між приватним сектором і керівництвом НАТО та союзників є надзвичайно важливою для того, щоб мати чітку картину загроз", – сказав Кеттлер.

Що відомо про підозри щодо російських атак на підводні кабелі країн Європи

30 квітня стало відомо, що військово-морські сили Швеції та Фінляндії перебувають у стані підвищеної готовності, щоб запобігти ймовірному російському нападу на енергетичні мережі країн.

Поблизу вітрових електростанцій і підводних силових кабелів були помічені російські надводні кораблі. З огляду на це командувачка ВМС Швеції Скуг Хаслум попередила про ризик диверсійних атак Росії.

Читайте також

РФ вночі атакувала Україну, Зеленський в Гаазі, Бельгія готується конфіскувати активи РФ. 435 день війни

Вибір редакції

На початок