У Кропивницькому парки та сквери обробляють від кліщів

У Кропивницькому парки та сквери обробляють від кліщів

У Кропивницькому парки та сквери обробляють від кліщів
Обробку почали з гаю десантників. Фото: Суспільне Кропивницький

Кропивницькі парки та сквери обробляють від кліщів. Для цього найняли черкаську фірму, розповів керівник комунального підприємства "Благоустрій" Олександр Співак. Суспільне дізнавалось, чому винаймають підрядника з іншого міста, а не роблять цього самі.

Рішення про обробку парків та скверів затвердили на міській депутатській комісії з питань житлово-комунального господарства. Це результат розгляду електронної петиції, яку підписали 450 жителів, розповів голова комісії Василь Рубан: "Мова йшла про те, щоб потруїти кліщів у лісових масивах міста, де гуляють і ходять люди.

Обробку почали з гаю десантників. Виконують її працівники черкаського підприємства, з яким уклало договір кропивницьке комунальне підприємство "Благоустрій", на балансі якого перебувають парки та сквери міста, сказав його керівник Олександр Співак: "Ще оброблятимуть парк космонавтів, Козачий острів та лісопарк "Біляєвський". Загальна площа обробки від кліщів – 15 гектарів. Комунальне підприємство "Благоустрій" такі роботи ще не виконувало. Ми найняли кваліфікованих спеціалістів, хочемо подивитись як вони працюють, якими препаратами, хочемо перейняти досвід і надалі будемо працювати самі. Договір уклали на 44 тисячі гривень".

У Кропивницькому парки та сквери обробляють від кліщів
Обробка гаю десантників у Кропивницькому / 17 травня 2023 року. Фото: Суспільне Кропивницький

Працівник черкаської фірми Василь Бражник сказав, що розчин, яким обробляють парки й сквери, знищує не лише кліщів, а й інших шкідників дерев і трави: "Це треба робити, для профілактики, хоча б раз на два місяці, бо кліщі можуть мігрувати".

З його слів, для людей розчин безпечний, але оброблену територію рекомендують не відвідувати впродовж доби після обробки.

Обробити усі заплановані міські парки та сквери від кліщів планують до кінця тижня.

Чому кліщі небезпечні

Кліщі живуть у траві і є переносниками 150 інфекційних хвороб, розповіла головна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук: "У природі існує два піки сезонної активності кліщів – весняний і осінній – люди найчастіше звертаються з приводу присмоктування. Починаючи з квітня, в лабораторії особливо небезпечних інфекцій нашого центру дослідили 632 кліщі, 19% з них, а це 123 екземпляри, були заражені збудниками Лайм-бореліоза. Випадки хвороби Лайма реєструються все частіше. 2022 року зареєстрували 61 випадок. 2023 року маємо вісім випадків".

Головна санлікарка регіону розповіла, які симптоми може відчувати людина, яку вкусив інфікований кліщ: "Підвищується температура, людина відчуває загальну слабкість, млявість, симптоми з боку нервової системи, кістково-м’язової системи, серцевої. І якщо не призначити лікування, хвороба переходить у хронічну форму та може призвести до інвалідності".

Під час прогулянки у лісі, парку чи лісопосадці Надія Оперчук радить оглядати себе кожні дві години: "Якщо кліщ перебував на тілі до однієї доби, то ризик інфікування буде мінімальним. Та якщо кліщ перебував на тілі до трьох діб, то ризик інфікування наближається до 100%".

Вибір редакції

На початок