"Ми не хочемо, щоб Україна стала другою Білоруссю" — Боррель про необхідність підтримки України

"Ми не хочемо, щоб Україна стала другою Білоруссю" — Боррель про необхідність підтримки України

Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель
Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: AP

Під час неформальної зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Стокгольмі у Швеції дипломати домовилися продовжувати підтримувати Україну і дати їй засоби для самозахисту та необхідного спротиву, аби подолати Росію. Про це заявив Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ Жозеп Боррель на пресконференції за підсумками зустрічі 12 травня.

Головний дипломат ЄС надіслав президенту РФ Володимиру Путіну чітке, за його словами послання, що втоми від підтримки України — немає.

“Багато людей говорять, що хочуть миру. Ми також хочемо. Але ті, хто хочуть цього більше за інших, — це українці. Українці хочуть миру. Ми хочемо миру. Але ми хочемо капітуляції (РФ — ред.). Ми не хочемо, щоб Україна стала другою Білоруссю. Саме тому "Формула миру" президента Зеленського зараз для нас є єдиною всеосяжною базою для стійкого миру”, — сказав Боррель.

За словами Борреля, очевидно, що Путін не має жодного наміру відступити від своїх цілей підкорити Україну і він продовжить бомбардування, атаки і руйнування країни.

“Це очевидно зараз, більше ніж будь-коли. Міністри домовилися наполягати на важливості продовження підтримки України. Це лишається нашим пріоритетом. Упродовж останніх 15 місяців ми надали військової підтримки Україні на близько 15 мільярдів. Це — істотно. Але, на жаль, потрібно ще більше”, — зазначив Боррель.

За його словами, партнери України пришвидшили їхню відповідь, але зараз потрібно подивитися трохи далі — на те, як трансформувати розроблені інструменти підтримки.

“Аби вони відповідали негайним загрозам — надавати боєприпаси, військове обладнання, як конвертувати це у довгострокові зусилля, щоб гарантувати Україні та підтримувати Україну гуманітарно, фінансово та військово”, — пояснив Боррель.

Він додав, що ЄС продовжимо підтримку України так довго, як вона того потребуватиме.

Що відомо про вступ України в Євросоюз

Європейська Рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в Європейський Союз. Але Україна має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — 17 червня, після засідання Єврокомісії, на якому вирішувалося, чи рекомендувати надати Україні статус кандидата в ЄС, сказала її президентка Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Вибір редакції

На початок