Майже 220 млн грн спрямовано на компенсацію витрат за розміщення ВПО — Кабмін

Майже 220 млн грн спрямовано на компенсацію витрат за розміщення ВПО — Кабмін

Кабінет міністрів України
Кабінет міністрів України, ілюстративне фото: УНІАН

Кабмін ухвалив рішення щодо виділення 219,759 млн гривень на компенсацію витрат за безоплатне розміщення минулого року внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Про це повідомив постійний представник уряду у Верховній раді Тарас Мельничук у Telegram.

"Виділено з метою покриття витрат за вересень-грудень 2022 року обʼєктів державної, комунальної та приватної власності, у будівлях (приміщеннях) в яких в умовах воєнного стану на безоплатній основі розміщувалися внутрішньо переміщені особи, 219 мільйонів 759 тисяч 449 гривень", — йдеться в дописі Мельничука.

Він зазначив, що центральним органам виконавчої влади буде спрямовано 6,7 млн грн для надання компенсації підприємствам, установам і закладам державної форми власності, які належать до сфери їх управління (крім державних закладів освіти, зазначених у статтях 89 і 90 Бюджетного кодексу України).

Міністерству освіти і науки виділено 23,1 млн грн для надання компенсації державним закладам, які належать до сфери його управління, та приватним закладам освіти.

Мінвідновлення отримає 184,3 млн грн для надання додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію комунальним закладам, державним закладам освіти, що передані на фінансування з місцевих бюджетів, та закладам спільної власності територіальних громад області та району, що перебувають в управлінні обласних та районних рад, за розподілом між обласними бюджетами.

"Ще 5,6 млн грн отримають обласні державні адміністрації (відповідні військові адміністрації) для надання компенсації приватним закладам (крім приватних закладів освіти)", — написав представник Кабміну у ВР.

9 травня Мінреінтеграції повідомило, що на неопалювальний період Пенсійний фонд України автоматично перепризначає житлові субсидії внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які отримували їх у попередньому опалювальному сезоні.

21 квітня уряд заборонив стягувати із переселенців борги за комунальні послуги, які з’явилися після 24 лютого 2022 року з дати початку по дату завершення бойових дій або тимчасової окупації територій. Відповідні зміни внесено до постанови Кабміну №206 від 5 березня 2022 року. Вони діятимуть до припинення чи скасування воєнного стану.

Скільки людей виїхали з України через війну

У грудні 2022 року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що з початком повномасштабного вторгнення з України виїхало понад 14,5 мільйона українців. З них 11, 7 млн в’їхало до країн Євросоюзу. 7,7 млн зареєстровані в Європі як отримувачі тимчасового захисту. В Україні зареєстровано 4,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

Через російське вторгнення в Україну та виїзд громадян за кордон чисельність населення України могла скоротитись до 33,5 мільйона людей.

Вибір редакції

На початок