Майже 220 млн грн спрямовано на компенсацію витрат за розміщення ВПО — Кабмін

Майже 220 млн грн спрямовано на компенсацію витрат за розміщення ВПО — Кабмін

Кабінет міністрів України
Кабінет міністрів України. УНІАН

Кабмін ухвалив рішення щодо виділення 219,759 млн гривень на компенсацію витрат за безоплатне розміщення минулого року внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Про це повідомив постійний представник уряду у Верховній раді Тарас Мельничук у Telegram.

"Виділено з метою покриття витрат за вересень-грудень 2022 року обʼєктів державної, комунальної та приватної власності, у будівлях (приміщеннях) в яких в умовах воєнного стану на безоплатній основі розміщувалися внутрішньо переміщені особи, 219 мільйонів 759 тисяч 449 гривень", — йдеться в дописі Мельничука.

Він зазначив, що центральним органам виконавчої влади буде спрямовано 6,7 млн грн для надання компенсації підприємствам, установам і закладам державної форми власності, які належать до сфери їх управління (крім державних закладів освіти, зазначених у статтях 89 і 90 Бюджетного кодексу України).

Міністерству освіти і науки виділено 23,1 млн грн для надання компенсації державним закладам, які належать до сфери його управління, та приватним закладам освіти.

Мінвідновлення отримає 184,3 млн грн для надання додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію комунальним закладам, державним закладам освіти, що передані на фінансування з місцевих бюджетів, та закладам спільної власності територіальних громад області та району, що перебувають в управлінні обласних та районних рад, за розподілом між обласними бюджетами.

"Ще 5,6 млн грн отримають обласні державні адміністрації (відповідні військові адміністрації) для надання компенсації приватним закладам (крім приватних закладів освіти)", — написав представник Кабміну у ВР.

9 травня Мінреінтеграції повідомило, що на неопалювальний період Пенсійний фонд України автоматично перепризначає житлові субсидії внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які отримували їх у попередньому опалювальному сезоні.

21 квітня уряд заборонив стягувати із переселенців борги за комунальні послуги, які з’явилися після 24 лютого 2022 року з дати початку по дату завершення бойових дій або тимчасової окупації територій. Відповідні зміни внесено до постанови Кабміну №206 від 5 березня 2022 року. Вони діятимуть до припинення чи скасування воєнного стану.

Скільки людей виїхали з України через війну

У грудні 2022 року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що з початком повномасштабного вторгнення з України виїхало понад 14,5 мільйона українців. З них 11, 7 млн в’їхало до країн Євросоюзу. 7,7 млн зареєстровані в Європі як отримувачі тимчасового захисту. В Україні зареєстровано 4,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

Через російське вторгнення в Україну та виїзд громадян за кордон чисельність населення України могла скоротитись до 33,5 мільйона людей.

На початок