Очільник Пентагону сказав, коли Україна отримає танки Abrams

Очільник Пентагону сказав, коли Україна отримає танки Abrams

танки Abrams
Бойові танки Abrams на озброєнні США. Фото: AP

Україна точно отримає танки Abrams до початку осені. Тоді ж мають завершитися і програми тренування українських військових.

Про це на слуханнях у Сенаті США сказав міністр оборони Ллойд Остін, повідомляє Голос Америки.

"Ми робимо все можливе, щоб пришвидшити постачання цих танків. За нашими прогнозами, це відбудеться на початку осені. Ми перемістили кілька танків на тренувальний полігон, щоб українці почали навчання. До того часу, коли навчання завершаться, танки будуть доступні для використання", – заявив міністр оборони США.

Остін зазначив, що американські військові не лише відправляють танки в Україну та готують українських військових для роботи на них, але й створюють інфраструктуру, яка буде підтримувати роботу цих танків, які є новою технікою для українців.

"Як вам відомо, ця техніка суттєво відрізняється, зокрема, турбінним двигуном та іншими достатньо складними системами. Але ми намагаємось якнайшвидше передати цю техніку українцям. Вони точно матимуть усе в наявності до початку осені", – сказав він.

Що відомо про танк Abrams

M1 Abrams — основний бойовий танк третього покоління виробництва Сполучених Штатів. Історія створення машини починається зі створення танка MTB-70, це був спільний проєкт Сполучених Штатів та Німеччини 1960-х. Він розділився на дві гілки — майбутній німецький Leopard 2 та майбутній американський M1 Abrams.

Танк є добре озброєною, броньованою, мобільною бойовою машиною, розрахованою на ведення бойових дій у різних умовах сучасних війн та збройних конфліктів.

Важливими особливостями танку є застосування потужних газотурбінних двигунів (що працюють на паливі для реактивних двигунів JP8), обладнання багатошаровою протиснарядною композитною бронею, окреме зберігання боєприпасів в ізольованому капсульному відсіку для відокремлення членів екіпажу з-під удару у випадку влучення снаряда в танк. "Abrams" є одним з найважчих танків, які перебувають в експлуатації на початку XXI століття.

Що відомо про постачання танків Abrams Україні

25 січня стало відомо, що Сполучені Штати передадуть Україні 31 танк M1 Abrams і запчастини до них.

Ще 19 січня заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх заявляла, що зараз немає сенсу передавати Україні танки Abrams, оскільки вони дорогі в обслуговуванні.

Раніше федеральний канцлер ФРН Олаф Шольц у телефонній розмові з Джо Байденом заявив, що надасть Україні танки Leopard 2, якщо Вашингтон також ухвалить рішення про постачання своїх танків Abrams. Білому домі заявили, що кожна країна має ухвалювати власне рішення щодо допомоги Україні.

24 лютого міністерка армії США Крістін Вормут заявляла, що США може знадобитись понад рік для того, щоб поставити танки M1 Abrams в Україну і все ще розробляються плани щодо того, як і коли вони будуть доставлені.

Вибір редакції

На початок