Через війну пошкоджено майже 1,5 тисячі об'єктів медичної інфраструктури — МОЗ

Через війну пошкоджено майже 1,5 тисячі об'єктів медичної інфраструктури — МОЗ

Наслідки обстрілу армією РФ пологового будинку у Маріуполі, 9 березня 2022 рік
. Наслідки обстрілу армією РФ пологового будинку у Маріуполі, 9 березня 2022 рік. Фото: Evgeniy Maloletka/АР

Станом на травень через повномасштабну війну Росії проти України пошкоджено понад 1,4 тисячі об’єктів медичної інфраструктури. Їх відновлення має бути не тільки швидким, а й раціональним.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України, посилаючись на заяву профільного міністра Віктора Ляшка під час наради з керівниками структурних підрозділів охорони здоровʼя прифронтових обласних військових адміністрацій.

"Станом на травень 2023 року пошкоджено 1451 об’єкт медичної інфраструктури у 591 закладі охорони здоров’я. Отже, зростає навантаження на медичну систему. Маємо швидко реагувати, аби медична допомога залишалася доступною для кожного, хто її потребує. Однак відбудова не може відбуватися хаотично. Ми – за комплексний системний підхід. В умовах обмежених ресурсів потрібно підходити до цього питання так, щоб кошти спрямовувалися максимально ефективно, а робота була синхронізована між усіма”, – сказав міністр охорони здоров'я.

За його словами відновлення медичної інфраструктури є одним із ключових аспектів для забезпечення доступності медичної допомоги.

"Однак, маємо не просто відновити зруйноване. Маємо відбудувати краще і раціональніше, ніж було", — зауважив Віктор Ляшко.

За оцінками відомства втрати у секторі охорони здоров'я внаслідок війни вже оцінюються у 2,5 мільярди доларів США. Фактичний рівень пошкоджень, ймовірно, є вищим, оскільки є неповні або відсутні звіти про активи приватного сектору, а також про пошкоджені заклади, розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Потреби у відновленні та розвитку протягом наступного десятиліття, включаючи будівництво та реконструкцію, загалом оцінюються у 16,4 мільярда доларів США. З них 3,6 мільярда необхідні для відновлення системи охорони здоров'я та вирішення потреб системи охорони здоров’я у найближчій та середньостроковій перспективі.

За даними МОЗ, наразі відновлено 254 об’єкти в 138 медичних закладах. Триває реалізація ще 31 проекту відновлення. Крім цього, ведеться активна підготовка глобального відновлення медичної інфраструктури.

Що відомо про потреби на післявоєнну відбудову України

У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.

22 березня Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.

На початок