Зеленський розповів про готовність України до контрнаступу. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Зеленський розповів про готовність України до контрнаступу. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Президент України Володимир Зеленський дав ексклюзивне інтерв'ю BBC, де заявив, що Україна "морально" готова до контрнаступу. За його словами, обіцяна Україні військова техніка ще не надійшла у повному обсязі.

"З тим, що ми маємо, ми можемо йти вперед і мати успіх. Але ми втратимо багато людей. Нам треба почекати".

Зеленський розповів, чи є тиск партнерів на Україну щодо контрнаступу, чи є ризик, що західні країни можуть змінити рівень підтримки залежно від результату наступу Сил оборони.

"Вони партнери, а не наші власники. Тому у партнерів завжди діалог. А тиск можна відчувати, коли хтось думає, що він власник над долею іншої людини. Ми, до речі, за це і боремося, щоб Росія не вважала, що ми, Україна — частина РФ. Ми тому і боремося за ці цінності — цінності свободи, які для нас дуже важливі", — сказав він.

Президент наголосив, що дата контрнаступу "мотивує нас самих".

"Ми самі цього хочемо. Ми хочемо миру. На жаль, з Росією, окрім сили миру добитися неможливо, результату застосування відповідних сил на полі бою. І вони не розуміють нічого, окрім такого підходу. Що ж, вони обрали шлях війни. Тому ми будемо потужними на полі бою. Ми будемо робимо все, щоб ворог втікав", — сказав Зеленський.

Суспільне Новини публікує фрагмент інтерв'ю Володимира Зеленського ВBC.

Що відомо про український контрнаступ

19 квітня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр сказала, що "українцям не варто чекати того, що настане такий день, коли Сили оборони заявлять про початок контрнаступу". За її словами, певні контрнаступальні дії вже відбуваються в Бахмуті, Мар'їнці, на Авдіївському та Лиманському напрямках фронту.

9 травня державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен заявив, що, за його оцінками, українська армія має все необхідне в усіх сферах для проведення успішного контрнаступу.

Водночас секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив що остаточний план контрнаступу Сил оборони України ще не затверджено. У військового керівництва є кілька варіантів, і всі вони в роботі.

Вибір редакції

На початок