Помилки у проєктуванні. У Світловодську на Кіровоградщині руйнується дорога, яку ремонтували чотири роки тому

Помилки у проєктуванні. У Світловодську на Кіровоградщині руйнується дорога, яку ремонтували чотири роки тому

Ексклюзивно
Помилки у проєктуванні. У Світловодську на Кіровоградщині руйнується дорога, яку ремонтували чотири роки тому
Дорога на вулиці Городоцька (колишня Єгорова) у місті Світловодськ. Фото: Суспільне Кропивницький

У місті Світловодськ Кіровоградської області руйнується дорога, яку ремонтували чотири роки тому. Гарантія — вісім років, розповів міський голова Андрій Маліцький. На сайті державних закупівель "Прозорро” зазначено, що вартість капітального ремонту – понад 50 мільйонів гривень. Цю інформацію підтвердив голова громади.

Ремонтували дорогу у Світловодську з 2017 по 2019 роки за гроші з Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету. Її протяжність – три кілометри. Дорога – комунальна, вона на балансі Світловодської міської ради. Її не ввели в експлуатацію через незавершені підрядником ремонтні роботи, пояснив Андрій Маліцький.

"При виконанні робіт були помічені деякі руйнування або просідання дорожніх плит. На це неодноразово вказувала міськрада у листах, зверненнях та зауваженнях. Дорога перебуває у незадовільному стані, просідання плит уже критичне".

дорога
Руйнується дорога у Світловодську. Фото: Суспільне Кропивницький

Нині на дорозі бетонні плити, які просіли, та вибоїни. Водій маршрутки Олександр Сокуренко їздить цією дорогою щодня. "Тут вже нереально їздити. Ми намагаємось якось об’їхати ці ями. І буває, колихне автобус, й пасажир падає, а потім водій буде винний. Що тільки тут не робили, і підсипали, але якщо воно зроблене неправильно, воно так буде продовжуватися".

Гарантія на ремонті роботи — вісім років. Виконувало капітальний ремонт підприємство "Укрмодуль”. Його вартість, згідно з даними сайту державних закупівель ProZorro на 17 липня 2017 року, становила понад 28,5 мільйонів гривень. 13 квітня наступного року вартість збільшилася на понад 21 мільйон 700 тисяч гривень. Обґрунтування, чому збільшилась вартість робіт таке: "Під час виконання робіт виникла потреба у проведенні додаткових будівельних робіт та як наслідок здійснення додаткової закупівлі".

Серед причин руйнування та деформації дорожнього покриття, керівник підприємства-підрядника Ігор Марон, назвав Суспільному відсутність контролю за проїздом вантажівок та прорахунки у проєктній документації.

"Йде розрідження основи, яка лежить у плитах, коли йде дощ або паводкові води, їде великоваговий транспорт по 60 тонн. Помилки проєктування. Ми тоді звернулися в автодорожню академію, до нас приїхали три професори, зробили обстеження, заміри, написали звіт – 120 сторінок. Ми, згідно з цим звітом, подали документи до суду з метою визнання цього проєкту бракованим і щоб зняти обвинувачення, що це наша провина. Нині документи у стадії розгляду перебувають у суді".

За словами Ігоря Марона, під час ремонту дороги про просідання плит інформували управління капітального будівництва обласної адміністрації, яке було замовником робіт. На запит Суспільного керівниця департаменту Ірина Васильєва надіслала відповідь:

"Після завершення ремонтних робіт рух дорогою відновили, хоча даний об’єкт не ввели в експлуатацію та Світловодська міська рада не прийняла його на баланс. Зважаючи на це та непоодинокі випадки перевищення перевізниками допустимих вагових параметрів, а також на те, що пошкодження дорожнього покриття утворились через деякий час після його облаштування, ймовірною причиною утворення цих пошкоджень є порушення умов експлуатації цього об’єкту.”

За фактом неякісного ремонту чотири роки тому відкрили кримінальне провадження за статтею 191 Кримінального кодексу України – привласнення і розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, сказала речниця поліції області Віталіна Бевзенко. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років.

У 2023 році на обслуговування і ремонт доріг на Кіровоградщині в обласному бюджеті передбачили 150 мільйонів гривень. За словами голови обласної ради Юрія Дрозда, вартість ремонту дороги у Світловодську – 21 мільйон гривень. Хто її буде ремонтувати та хто винен у тому, що дорога руйнується, має встановити суд.

"Ця дорога є комунальною власністю Світловодської громади. Треба у себе у бюджеті вишукувати гроші на утримання своєї інфраструктури".

Пояснив, про виділення грошей з обласного бюджету на ремонт цієї дороги не йтиметься до закінчення судових засідань.

Вибір редакції

На початок