У Кіровоградській області на міжнародному автошляху просять створити регульований перехід неподалік ліцею

У Кіровоградській області на міжнародному автошляху просять створити регульований перехід неподалік ліцею

У Кіровоградській області на міжнародному автошляху просять створити регульований перехід неподалік ліцею
. Фото: Суспільне Кропивницький

У селі Велика Виска Новоукраїнського району Кіровоградської області біля ліцею вчителі та батьки учнів просять створити регульований пішохідний перехід зі світлофором. Нині він нерегульований, розмітка стерта, водії не пропускають пішоходів, розповів голова громади Андрій Флоря.

Ця ділянка дороги розташована на міжнародному автошляху Стрий-Дніпро-Ізварине. Поліцейський офіцер громади Андрій Пахолюк говорить, за рік його роботи на посаді пішоходів тут не збивали. "Діти тут переходять, великий потік людей через цю трасу, ми зі своєї сторони залучаємося до патрулювання".

З проханням допомогти облаштувати перехід зі світлофором батьки дітей та вчителі ліцею звернулися до керівника Мар’янівської громади.

Вчителька ліцею Оксана Жердій каже, транспорт на цій ділянці шляху не зупиняється: "Я щодня на роботу, з роботи йду, дуже рідко, коли якась машина зупиняється".

Житель Великої Виски Денис показав – пішохідну зебру стерто: "Нібито її намалювали, але вже стерли, ніякого знаку немає, ніхто не дотримується швидкості 50 кілометрів у годину, і ніхто не пропускає дітей".

Андрій Флоря пояснив, не можуть облаштувати пішохідний перехід, тому що автошлях на балансі Служби автомобільних доріг області. "З проханням облаштувати належним чином пішохідний перехід для того, щоб убезпечити рух дітей до служби доріг ми зверталися неодноразово. Відповідь: він належним чином у вас облаштований".

Вперше громада звернулася з проханням облаштувати регульований пішохідний перехід рік тому, розповіла заступниця начальника служби автомобільних доріг в області Жанна Петрович. Каже, роботи почали.

"Об’єкт ще не введено в експлуатацію і роботи ще будуть тривати. Фінансування призупинене у зв’язку з російською агресією, коли воно буде відновлене, спрогнозувати важко".

Жанна Петрович говорить, пішохідний перехід повинен починатися і закінчуватися у тротуарній зоні. В тому місці, де пропонує громада зробити цей перехід, тротуару немає.

Є три варіанти облаштування переходу. Якщо це буде "зебра” з двома дорожніми знаками — це коштуватиме 40 тисяч гривень. Світлофор, що блимає біля пішохідного переходу з освітленням – 350-400 тисяч гривень. Повноцінний світлофор, "зебра” та дорожні знаки — майже мільйон гривень.

Який варіант оберуть, залежатиме від фінансування проєкту.

Читайте також

  • Підрядників з Олександрії на Кіровоградщині підозрюють у заволодінні майже трьома мільйонами на ремонті доріг
  • Між Новим і Кропивницьким прокладуть водогін. Нині воду новенцям беруть у свердловинах, які міліють
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок