Польща офіційно перейменувала російський Калінінград, повернувши йому історичну назву

Польща офіційно перейменувала російський Калінінград, повернувши йому історичну назву

Польща офіційно перейменувала російський Калінінград, повернувши йому історичну назву
Фото: East News

Комісія зі стандартизації географічних назв за межами Польщі рекомендує називати російський Калінінград Крулевцем, а Калінінградську область — Крулевецькою. Про це вони повідомили в офіційній заяві.

Своє рішення комісія мотивує тим, що Крулевець — історична назва Калінінграда у Польщі, а його нинішня російська назва — штучна. У заяві також ідеться, що радянський державний діяч Михайло Калінін, на честь якого названо місто, несе відповідальність за прийняття рішення про масову страту поляків у Катині в 1940 році, а його постать має в Польщі "емоційно негативний характер".

"Події, пов'язані з російським вторгненням в Україну, нав'язуванням так званого "русского мира", веденням Росією інформаційної війни, змушують нас по-іншому поглянути на питання нав'язаних назв, які викликають великі суперечки і не зустрічають схвалення в Польщі", — заявила комісія.

Ця постанова була ухвалена 12 квітня 2023 року, а набула чинності 9 травня.

Назву "Калінінград" місто отримало в 1946 році після анексії частини території німецької Східної Прусії Російською ФРСР. До анексії місто називалося німецькою мовою "Königsberg" (Кенігсберг), що дослівно означає "королівська гора". У слов’янських та балтійських мовах вживали власні варіанти назви міста: польською "Królewiec", чеською "Kralovec", литовською "Karaliaučius". У руських літописах траплялася також назва "Королевець".

Донедавна в Польщі у публічній площині використовувалися обидві назви – "Калініград" і "Крулевець".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок