"Ворог мав і укріплення, і резерви". Успішна контратака в Бахмуті: оцінка Сирського та подробиці від бригади

"Ворог мав і укріплення, і резерви". Успішна контратака в Бахмуті: оцінка Сирського та подробиці від бригади

Бахмут, українські снайпери, травень 2023 року.
Снайпери української армії змінюють позиції біля Бахмута, Донецька область, Україна, 2 травня 2023 р. Снайпери української армії змінюють позиції біля Бахмута, Донецька область, Україна, 2 травня 2023 р. Фото: АР/Libkos

На окремих ділянках фронту на Бахмутському напрямку через тиск Сил оборони російські війська відступили, повідомив командувач Сухопутних військ, генерал Олександр Сирський. Подробиці успішної контратаки в районі Бахмута розказав в ефірі інформаційного марафону "Суспільне. Спротив" командир розвідників Terra 3-ї ОШБр Микола Волохов.

Вдала атака, за словами Сирського, змусила військо РФ відступити на дистанцію до двох кілометрів.

"Завдяки продуманій обороні на Бахмутському напрямку, ми отримуємо результати ефективних дій наших підрозділів. У тому числі, проводимо ефективні контратаки. На окремих ділянках фронту ворог не зміг втримати натиск українських захисників", — розказав командувач.

Він додав, що грамотне проведення оборонної операції виснажило підготовлені сили вагнерівців та змусило на певних напрямках замінити їх гірше підготовленими підрозділами регулярних військ РФ. Саме вони зазнали поразки та відійшли, зауважив генерал.

Подробиці контратаки від одного з командирів 3-ї ОШБр

Деякі подробиці успішного бою в районі Бахмута розказав командир підрозділу розвідників Terra 3-ї ОШБр Микола Волохов із позивним "Абдула". За його словами, російські війська намагались повернути, відбити в українських бійців позиції.

"Контратаку вони намагались провести, а ось успіху досягти не вдалося. Радує, що цей успіх закріплений, і ворогу не вдалося відновити становище, не вадалося провести контратаку. Ситуація на флангах Бахмута покращилась", — розказав військовий.

Волохов додав, що окупаційні війська мали укріплення на цій території, була в них і можливість залучати резерви.

"Ворог на цій території був укріплений досить непогано, мав дуже велику кількість особового складу, був прикритий артилерією, мав можливості залучати резерви, що активно робив під час цього бою, але все це йому не допомогло", — розповів боєць.

"Це перший відчутний успіх, коли вдалося відбити досить значну частину української території території. І контроль над цією територією відновлено. І ворог або в полоні, або втік, або загинув", - підсумував командир.

Що відомо про контратаку в районі Бахмута

3-я окрема штурмова бригада (колишній полк "Азов") провела успішну атаку на Бахмутському напрямку фронту. Бійці, розказали у бригаді, розгромили два полки 72-й бригади Збройних сил РФ і просунулись вперед. Вони взяли полонених, знищили російську техніку.

Як повідомляв командир бригади Андрій Білецький, в результаті наступу штурмової бригади також суттєвих трат зазнав 3-ї штурмовий загін терористичної організації "Вагнер". За його даними, українські бійці наступали на ділянці фронту довжиною 3 кілометри і пройшли 2 кілометри 600 метрів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок