ВЛК додатково розгорнуть у цивільних закладах охорони здоров’я — Медсили ЗСУ

ВЛК додатково розгорнуть у цивільних закладах охорони здоров’я — Медсили ЗСУ

Важливо
ВЛК у Львові
ВЛК у Львові. Фото: Суспільне Львів

Для удосконалення процесу проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) передбачено шість кроків, які мають зробити процес  швидшим і зручнішим. Про це повідомила пресслужба командування Медичних сил ЗСУ. Зокрема, ВЛК додатково розгорнуть у цивільних закладах охорони здоров’я.

Так, удосконалення процесу проходження військово-лікарської комісії передбачає:

 • збільшення мережі ВЛК за рахунок їх додаткового розгортання в цивільних закладах охорони здоров’я;
 • окреме фінансування оплати послуг медичних працівників, яких залучено до проведення медоглядів для оцінки ступеня придатності до військової служби;
 • впровадження е-черги запису на ВЛК, електронний документообіг між військовими частинами, ТЦК та СП та закладами охорони здоров’я;
 • залучення закладів охорони здоров’я із системи Міноборони до роботи з ЕСОЗ (Електронна система охорони здоров'я). Заклади охорони здоров’я із системи Міноборони матимуть доступ до анамнезу людини, зокрема в електронній медичній картці;
 • запровадження сучасних підходів до обслуговування під час проходження ВЛК;
 • здійснення інформаційної підтримки (гаряча лінія) та впровадження  інформаційних продуктів, які допоможуть військовослужбовцям отримати допомогу.

Як зазначили у Медсилах, зміни будуть поступовими. Процес передбачає внесення змін до низки нормативно-правових актів, технічних розробок і тестувань ресурсів.

Над цим працює робоча група, до якої входять підрозділи Збройних Сил України, Міністерство оборони, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство у справах ветеранів, Міністерство цифрової трансформації та ГО “Принцип”.

5 травня Міноборони запустило в тестовому режимі систему електронного запису на ВЛК в п'ятьох містах — Харкові, Львові, Києві, Вінниці та Одесі.

2 травня Верховна рада в цілому прийняла законопроекти №9154 та №9158 щодо удосконалення роботи військово-лікарських комісій і питань оформлення документів для лікування військовослужбовців.

Що відомо про реформу військово-лікарських комісій

30 січня очільник Мінцифри Михайло Федоров заявив, що міністерство планує реформувати процеси ВЛК, зокрема провести цифровізацію цих процедур.

На початку лютого заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що Міноборони вдосконалює роботу військово-лікарських комісій і вже створено єдиний медичний простір цивільної та військової медицини, а також була розширена система військово-лікарських комісій.

За її словами, Міноборони спільно з МОЗ та Мінцифри відпрацьовують основні 5 напрямків удосконалення роботи ВЛК:

 • прискорення впровадження у військових закладах електронної медичної інформаційної системи (МІС);
 • запровадження електронних черг;
 • використання електронного документообігу у процесах ВЛК;
 • перегляд кількості комісій;
 • сервісне обслуговування у військових закладах ВЛК.

Вибір редакції

На початок