Міноборони вдосконалює роботу військово-лікарських комісій. Що відомо

Міноборони вдосконалює роботу військово-лікарських комісій. Що відомо

Міноборони вдосконалює роботу військово-лікарських комісій. Що відомо
. Фото: Facebook / Ганна Маляр

Повномасштабне вторгнення поставило перед новими викликами медичне забезпечення в тому числі і недосконалу систему військово-лікарських комісій, тому Міноборони вдосконалює роботу ВЛК. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Вона зазначила, що разом з заступником міністра оборони Олегом Гайдуком та Командувачкою Медичних сил ЗСУ Тетяною Остащенко взяли участь у засіданні комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

За її словами вже створено єдиний медичний простір цивільної та військової медицини, а також була розширена система військово-лікарських комісій.

"Було створено 66 позаштатних ВЛК у військових медичних закладах, а також додатково у закладах охорони здоров'я різних форм власності ще 340 позаштатних ВЛК", — зазначила Маляр.

Вона додала, що Міноборони спільно з МОЗ та Мінцифри відпрацьовують основні 5 напрямків удосконалення роботи ВЛК:

  • прискорення впровадження у військових закладах електронної медичної інформаційної системи (МІС);
  • запровадження електронних черг;
  • використання електронного документообігу у процесах ВЛК;
  • перегляд кількості комісій;
  • сервісне обслуговування у військових закладах ВЛК.

Голова парламентського комітету з питань національної безпеки оборони та розвідки Олександр Завітневич у коментарі Суспільному зазначив, що буде проведено аудит роботи ВЛК.

"Зараз аудит буде зроблений. Завершить роботу ця міжвідомча група, звісно будуть визначені персональні відповідальні із зазначенням дат коли це буде зроблено. Прості речі, як електронна черга, приклади зручності, побутові речі вже почали робити", — сказав нардеп.

За його словами, визначено пілотні установи, де впроваджуватимуть зміни. Це Вінницький госпіталь і Львівська військова поліклініка.

"Наказ який є, його потрібно робити новим. Це буде окрема система, над якою зараз працюють, це також потребують фінансування. Ми будемо просити на цей проєкт допомогу від наших партнерів. От як, наприклад є окрема програма "Оберіг", яка в центрах комплектування працює. Це обмін даними, база даних, вона працює. За аналогією буде в наших госпіталях, закладах", — сказав Завітневич.

Раніше очільник Мінцифри Михайло Федоров повідомив, що міністерство планує цифровізувати військово-лікарські комісії.

Читайте також:

На початок