"Контрнаступ не буде фінальною битвою": Кулеба на зустрічі міністрів МЗС в Одесі

"Контрнаступ не буде фінальною битвою": Кулеба на зустрічі міністрів МЗС в Одесі

Анонсований контрнаступ Сил оборони України не треба сприймати як фінальну битву. Створення завищених очікувань щодо нього лише зашкодить країні. Про таке заявив очільник українського МЗС Дмитро Кулеба 28 квітня під час зустрічі міністрів закордонних справ в Одесі.

"Контрнаступ не буде фінальною битвою": Кулеба на зустрічі міністрів МЗС в Одесі
Брифінг міністрів закордонних справ в Одесі, 28 квітня 2023 року. Фото: Суспільне Одеса

Про контрнаступ та літаки F-16 для України

За словами Дмитра Кулеби, ті хто, називають майбутній український контрнаступ фінальною битвою, спотворюють зусилля України:

"Цей контрнаступ не має бути фінальною битвою. Фінальна битва означатиме повне звільнення української землі. Це можна буде зробити лише в кінці битви, не на початку".

Також Кулеба розповів про важливість передачі України літаків F-16.

"Я звернувся до колег з проханням, як до країн, які є операторами сучасних західних бойових літаків, у тому числі F-16, з проханням докласти всіх зусиль, щоб пришвидшити рішення щодо тренування наших пілотів. Насамперед на F-16. Це надалі дозволить ухвалити рішення надати такі літаки Україні. Ми повинні скинути Росію з неба”, — закликав посадовець.

Вступ до НАТО і спеціальний трибунал

На зустрічі також обговорили підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі та створення спеціального трибуналу щодо агресії Росії.

Міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс наголосив, його країна підтримує вступ України до альянсу, а також передачу країні західних літаків:

"Ваше місце поряд з нами у НАТО. Ми будемо підтримувати спеціальний трибунал щодо акту агресії. Ми будемо передавати та підтримувати передачу більшої к-сті зброї та боєприпасів, включно з літаками F-16".

Очільник естонського МЗС Маргус Тсахкна наголосив на важливості створення спеціального трибуналу:

"Ми його підтримуємо. Тому що ті, хто порушили міжнародне законодавство — Путін та інші люди — повинні бути засуджені за міжнародним законодавством".

Відновлення Одеської області

Кулеба повідомив, що зустріч з його колегами розпочалась з конференції щодо відновлення Одеської області.

"Це чіткий сигнал. Чим більше іноземних урядів, програм, бізнесів прийдуть на Одещину, тим швидше вдасться відновити цей регіон", — переконаний посадовець.

Латвія надасть цього року п'ять мільйонів євро на відновлення Одеси:

"Ми братимемо участь у відновленні Одеси. Також ми будемо підтримувати окремими інвестиціями місто, це до 5 млн євро цього року", — заявив очільник МЗС країни Едгарс Рінкевичс.

Також очільники МЗС озвучили цифри загальної допомоги Україні, які вже надали їхні уряди: зокрема, Фінляндія виділила з лютого 2022 року 1,5 мільярда євро, Швеція — понад 2 мільярди, Естонія — понад 100 мільйонів, Данія запустила цього року програму з підтримки України на суму один мільярд євро.

Що відомо

28 квітня Одесу з візитом відвідали міністри закордонних справ Латвії, Данії, Естонії, Ісландії, Литви, Норвегії, Швеції, України та заступник Державного секретаря МЗС Фінляндії. Зокрема, вони зустрілись з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою та відвідали порт Одеси.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок