До Бахмута прибувають нові підрозділи вагнерівців — командир 127 бригади ТрО Грищенко

До Бахмута прибувають нові підрозділи вагнерівців — командир 127 бригади ТрО Грищенко

До Бахмута прибувають нові підрозділи вагнерівців — командир 127 бригади ТрО Грищенко
Дим над будинками у Бахмуті, 26 квітня 2023 року. Фото: АР / Libkos

Російські військові не припиняють обстрілювати місто Бахмут з різних видів озброєння, у тому числі фосфорними запальними боєприпасами. Артилерійські обстріли міста посилилися останніми днями, а вагнерівців побільшало.

Про це в телемарафоні "Єдині новини" розповів командир 127-ї бригади Харківської ТрО Роман Грищенко, який воює на Бахмутському фронті. За його словами, окупаційні війська на цьому відтинку щодня застосовують різні засоби ураження, в тому числі і фосфорні запалювальні боєприпаси.

"Саме зараз військові РФ штурмують позиції Сил оборони, але несуть великі втрати, перегруповуються і знову відновлюють штурми. Українські захисники тримають позиції, постійно відбиваючи їх", зазначив Грищенко.

Також військовий повідомив, що заяви керівника ПВК "Вагнер" Пригожина про зміну вагнерівців на кадирівців у Бахмуті не відповідають дійсності. "Вагнерівці не збираються виходити з Бахмута, більше того, прибувають нові підрозділи найманців. Це впливає на ще більшу інтенсивність штурмів. Тому це просто його слова, які мають на меті, можливо, ввести ЗСУ в оману. Кількість боєприпасів у них також збільшилася: кількість артобстрілів зросла", розповів він.

Щодо ключових доріг постачання Сил оборони на Бахмут, військовий зазначив, що на війні завжди виникають складнощі, але постачання боєприпасів та продовольства чітко організоване.

"Маршрути постачання є".

За словами Грищенка, з Бахмута щодня евакуюють цивільних. Дехто залишається, бо не може покинути своїх тварин.

"Вчора чоловік розповів, що у нього шість собак і вісім котів, він без них не поїде, але проблема у тому, що половина тварин поранені внаслідок обстрілів окупантів. Тому відмовився евакуюватися", — поінформував командир ТРО.

Що відомо

  • Сили РФ намагались наступати в напрямку в напрямку Іванівського, Предтечиного та Нью-Йорка, у Бахмуті бої тривають, повідомив Генштаб у ввечері 6 травня.
  • Армія РФ стягує до Бахмута додаткові сили ПВК "Вагнер", аби взяти місто до 9 травня, заявила 5 травня заступниця міністра Ганна Маляр. Ватажок вагнерівців Пригожин зробив заяву про нібито плани відійти від Бахмута 10 травня. У ЗСУ вважають це способом виправдати невдалий наступ.
  • Оборона Бахмута важка, українські збройники борються за кожну багатоповерхівку, а іноді за кожен під'їзд, розповів командир 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний яр", полковник Павло Паліса.
  • У Бахмуті залишаються близько 1200 цивільних, з них 17 дітей, розповів Суспільному заступник міського голови Бахмута Олександр Марченко. Евауювати містян можуть тільки військові. З непідконтрольної частини міста окупанти вивозять людей у фільтраційні табори. Гуманітарну допомогу в місто не привозять, проте запаси продуктів та ліки є. В Бахмуті лишається один лікар. Інфраструктура майже вщент зруйнована. В місті немає електрики, опалення, водопостачання, зв'язок — поганий.
  • Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах міста, яке стало політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).
  • Обороною Бахмута керують генерали української армії Сирський, Тарнавський та Гнатов, також там воюють досвідчені командири бригад, полковники Павло Паліса та Олександр Півненко.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок