Зміна виборчої адреси: історії людей, які голосуватимуть у Львові

Зміна виборчої адреси: історії людей, які голосуватимуть у Львові

Зміна виборчої адреси: історії людей, які голосуватимуть у Львові

На Львівщині триває процес зміни виборчої адреси. Люди, які живуть не за місцем реєстрації, зможуть проголосувати на місцевих виборах. Суспільне з'ясовувало, що для цього потрібно та як змінити виборчу адресу електронно.

Анна Слюсаренко народилась у Києві. Впродовж шести років вона живе у Львові, тому вирішила голосувати тут на місцевих виборах.

"Насправді я б хотіла проголосувати в Києві, бо планую жити там у майбутньому, але наразі я у Львові і мені важливо, що саме буде відбуватися у Львові. Тому я хочу вибирати міського голову тут, бо тут зараз проходить моє життя", — каже Анна Слюсаренко.

Дівчина вирішила змінити адресу голосування електронно. Анна каже, на сайті є розділи в яких розібратися не важко. Головне — електронний підпис.

"Для початку треба зайти на сайт державного реєстру виборців, обрати у розділі заяви та запити, завантажити свій електронний підпис і потім вводити причину", — розповідає Анна Слюсаренко.

Планує змінити виборчу адресу і Дмитро Москвич. Він переселенець. Шість років тому виїхав із Горлівки. А у 2015 переїхав навчатись до Львова.

Дмитро Москвич
Дмитро Москвич. Суспільне Львів

"Швидше за все виборів українських на території, де я прописаний не буде, тому мені доведеться міняти місце голосування на Львів. Я хочу це зробити електронно. Для цього мені потрібна справка тимчасово переміщеної особи. У мене була така справка раніше, проте я її втратив і мені треба її відновлювати", — каже Дмитро Москвич.

Змінити виборчу адресу можна на сайті державного реєстру виборців. Алгоритм зміни пояснює начальниця обласного відділу адміністрування державного реєстру виборців Зоряна Павлів.

"До кожної заяви заповнюється онлайн-форма по підказках, які є закладені. Також до заяви додається скан-копія паспорта. Вони мають бути у режимі pdf або jpg. До заяви також необхідно додати будь-який документ, що людина перебуває за певною виборчою адресою. Це, наприклад, довідка внутрішньо переміщеної особи", — каже Зоряна Павлів.

Зміна виборчої адреси: історії виборців, які голосуватимуть у Львові
Зміна виборчої адреси: історії виборців, які голосуватимуть у Львові. Суспільне Львів

Також можна подати паперову заяву про зміну виборчої адреси і у відділах ведення державного реєстру виборців. Виборча адреса буде закріплена за виборцем упродовж 6 місяців.

"Ця процедура є одноразовою у 180 днів і вона дійсна вже з 1 липня і відповідно до 5 днів виборчого процесу. Якщо все залишиться без змін і Верховна рада призначить виборчий процес на жовтень, то це можна буде виконати до 9 вересня", — додає Зоряна Павлів.

Чи можливе дистанційне голосування на місцевих виборах питаємо в представника громадянської мережі ОПОРА Тараса Радя.

"У нас чітко прописані умови, в яких проводиться день голосування — день, години. Відповідно за відсутності дистанційних форм голосування, єдина форма лишається аналогове — прийти на виборчу дільницю. Тут залишається питання доцільності і політичної волі влади: чи вона прийме рішення проводити вибори чи буде шукати можливості відтермінувати", — каже представник громадянської мережі ОПОРА Тарас Радь.

Нагадаємо, місцеві вибори в Україні мають відбутися 25 жовтня цього року.

Що відомо

  • У Раді зареєстрували постанову про призначення місцевих виборів.
  • Місцеві вибори в Україні мають одночасно на всій території країни — виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
  • Прем'єр Денис Шмигаль висловив сподівання, що адаптивний карантин дозволить провести заплановані місцеві вибори.
  • У фракції "Слуга народу" заявляли, що місцеві вибори відбудуться 25 жовтня 2020 року. Переносити чи скасовувати їх не планують.
  • Центральна виборча комісія затвердила протокол, який надає можливість виборцям змінити виборчу адресу безвідносно до реєстрації місця проживання.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди