Переможці "Бюджету участі" Івано-Франківської громади розповіли про свої проєкти

Переможці "Бюджету участі" Івано-Франківської громади розповіли про свої проєкти

Переможці "Бюджету участі" Івано-Франківської громади розповіли про свої проєкти
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Компостуй — Франківськ рятуй" та тренувально-вигульний майданчик для собак у парку імені Тараса Шевченка — два проєкти із 38, які стали переможцями "Бюджету участі" в Івано-Франківській громаді. Наскільки ці ініціативи важливі для міста, автори проєктів розповіли кореспондентці Суспільного.

Івано-Франківська міська дитяча екологічна станція перемогла у конкурсі з проєктом з облаштування компостної станції. За словами директорки закладу Галини Глушко, для її створення необхідно майже 422 тис. грн.

Переможці "Бюджету участі" Івано-Франківської громади розповіли про свої проєкти
Макет компостної станції від Івано-Франківської міської дитячої екологічної станції. Фото: Івано-Франківська міська дитяча екологічна станція

"Це буде будівництво на поверхні землі за правильними технологіями. Ми б дуже хотіли переробляти органічні відходи, листя, не спалювати його, не вивозити на смітники. Щоб краще перероблялося, потрібні каліфорнійські черв'яки або спеціальні бактерії, щоб швидше йшов процес", — пояснює директорка міської дитячої екологічної станції Галина Глушко.

Переможці "Бюджету участі" Івано-Франківської громади розповіли про свої проєкти
Директорка Івано-Франківської міської дитячої екологічної станції Галина Глушко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Тренувально-вигульний майданчик для собак у парку імені Тараса Шевченка — ще один проєкт, що переміг у "Бюджеті участі". За словами співавторки ініціативи Ірини Плющ, подібні майданчики потрібні місту.

Ірина Плющ
Співавторка проєкту "Тренувально-вигульний майданчик для собак у парку імені Тараса Шевченка" Ірина Плющ. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми знайшли підрядників, які готові зробити нам все "під ключ", й запитали в них, скільки це коштує. Тому 99% нашого бюджету — пів мільйона гривень — це робота підрядників. Вони все облаштують. Ще 1% — ми самі підготуємо місце прибирання для песиків, інформаційну дошку, правила", — каже Ірина Плющ.

Майданчик розділять на кілька зон — ігрову, тренувальну і зону для вигулу. Авторка проєкту, кінологиня Оксана Матчак пояснює, що створення цього простору не зобов'язує господарів тварин гуляти лише на ньому.

Оксана Матчак
Авторка проєкту "Тренувально-вигульний майданчик для собак у парку імені Тараса Шевченка" Оксана Матчак. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Це дасть додаткові можливості кінологам займатися із собаками, якісь групи проводити. Виникне набагато більше можливостей займатися різними дисциплінами, тому що це — закритий майданчик. До того ж — спілкування власників тварин. Нам потрібно в місті формувати комунікацію собачників, тому що наразі собак в нас дуже багато", — додає Оксана Матчак.

Також у 2023 році вперше профінансують проєкт поза конкурсом — ремонт вулиці Нової. Його автором є Віталій Мерінов, який загинув на фронті.

За словами координаторки "Бюджету участі" Христини Гнатів, за умовами програми всі роботи в межах поданих проєктів мають бути завершені до кінця 2023 року.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок