"Компостуй — Франківськ рятуй" та тренувально-вигульний майданчик для собак у парку імені Тараса Шевченка — два проєкти із 38, які стали переможцями "Бюджету участі" в Івано-Франківській громаді. Наскільки ці ініціативи важливі для міста, автори проєктів розповіли кореспондентці Суспільного.
Івано-Франківська міська дитяча екологічна станція перемогла у конкурсі з проєктом з облаштування компостної станції. За словами директорки закладу Галини Глушко, для її створення необхідно майже 422 тис. грн.

"Це буде будівництво на поверхні землі за правильними технологіями. Ми б дуже хотіли переробляти органічні відходи, листя, не спалювати його, не вивозити на смітники. Щоб краще перероблялося, потрібні каліфорнійські черв'яки або спеціальні бактерії, щоб швидше йшов процес", — пояснює директорка міської дитячої екологічної станції Галина Глушко.

Тренувально-вигульний майданчик для собак у парку імені Тараса Шевченка — ще один проєкт, що переміг у "Бюджеті участі". За словами співавторки ініціативи Ірини Плющ, подібні майданчики потрібні місту.

"Ми знайшли підрядників, які готові зробити нам все "під ключ", й запитали в них, скільки це коштує. Тому 99% нашого бюджету — пів мільйона гривень — це робота підрядників. Вони все облаштують. Ще 1% — ми самі підготуємо місце прибирання для песиків, інформаційну дошку, правила", — каже Ірина Плющ.
Майданчик розділять на кілька зон — ігрову, тренувальну і зону для вигулу. Авторка проєкту, кінологиня Оксана Матчак пояснює, що створення цього простору не зобов'язує господарів тварин гуляти лише на ньому.

"Це дасть додаткові можливості кінологам займатися із собаками, якісь групи проводити. Виникне набагато більше можливостей займатися різними дисциплінами, тому що це — закритий майданчик. До того ж — спілкування власників тварин. Нам потрібно в місті формувати комунікацію собачників, тому що наразі собак в нас дуже багато", — додає Оксана Матчак.
Також у 2023 році вперше профінансують проєкт поза конкурсом — ремонт вулиці Нової. Його автором є Віталій Мерінов, який загинув на фронті.
За словами координаторки "Бюджету участі" Христини Гнатів, за умовами програми всі роботи в межах поданих проєктів мають бути завершені до кінця 2023 року.
Читайте також
- Стало відомо, хто переміг у весняному грантовому сезоні від Urban Space 100
- На Прикарпатті 14 переможців гранту від Карітасу розвивають власну справу
- Від сонячної електростанції до укриття. Що відомо про проєкти "Бюджету участі" в Івано-Франківській громаді
- Нова хвиля "Ґрантів Теплого Міста" в Івано-Франківську: хто отримає фінансування
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!