Додаткові 30 тисяч грн для військових: Рада отримала листа від Залужного і силовиків

Додаткові 30 тисяч грн для військових: Рада отримала листа від Залужного і силовиків

Верховна Рада
Верховна рада. Фото: УНІАН

З проханням відкласти розгляд проєкту постанови № 8312-П від 11.04.2023 до Верховної ради звернулися керівники Міноборони, СБУ, МВС, ДПСУ, Нацгвардії і Головнокомандувач ЗСУ. Йдеться про постанову, яка пропонує скасувати ухвалений парламентом 10 квітня документ із поправкою, яка повернула військовим доплату у розмірі 30 тисяч гривень.

Про відповідний лист від силового блоку повідомив голова парламентської фракції “Слуга Народу” Давид Арахамія.

За словами Арахамії, військові вважають, що:

  • проголосована 10 квітня правка не вирішує питання, пов’язані з грошовою винагородою, зокрема, строковиків і курсантів;
  • її текст не враховує особливостей проходження служби в різних регіонах і виконання завдань різного ступеня складності;
  • система оплати праці має бути справедливою і забезпеченою бюджетним фінансуванням, а не просто існувати на папері;
  • популізм у цьому питанні може мати вкрай негативні наслідки й викликати розчарування.

Тому автори листа пропонують надалі розробляти нормативну базу щодо оплати праці захисників більш диференційовано і — головне — із залученням командування та представників сектора нацбезпеки й оборони.

“У зв’язку з цим вони звернулися до Верховної ради з проханням відкласти розгляд проекту постанови № 8312-П від 11.04.2023 “Про скасування рішення Верховної ради України від 10.04.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов'язаних із здійсненням заходів правового режиму воєнного стану (реєстр. № 8312 від 27.12.2022)”, — написав Арахамія.

Натомість автори листа пропонують зібрати робочу групу з представників Верховної ради, Кабінету міністрів, Генерального штабу ЗСУ і до кінця травня спільно розробити законопроєкт, який урегулює питання оплати праці захисників.

“Поділяємо такий підхід і вважаємо, що питання військових не можна вирішувати без участі самих військових. Тому будемо пропонувати відкласти розгляд постанови №8312-П і негайно створити робочу групу з представників Верховної ради, уряду та силового блоку, щоб напрацювати фінальне рішення стосовно чутливого для суспільства питання оплати праці наших захисників”, — написав Арахамія.

Лист підписали міністр оборони Олексій Резніков, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний, начальник Генерального Штабу ЗСУ Сергій Шаптала, голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко, командувач Нацгвардії Юрій Лебідь, голова СБУ Василь Малюк.

Читайте також: Додаткові 30 тисяч грн для військових: Генштаб ЗСУ оприлюднив заяву

Що відомо про додаткові 30 тисяч грн для військових

8 березня 2022 року уряд ухвалив постанову, яка передбачає додаткову винагороду військовим. Згідно з нею, додаткові 30 тисяч гривень на місяць отримують військові Збройних сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби.

З 1 лютого 2023 року порядок виплат премій військовим було змінено. За новим порядком, виплати залежать від районів перебування воїнів, складності та специфіки виконання ними бойових чи спеціальних завдань. Анонсовані зміни торкнулися військовослужбовців та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів ВВНЗ, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій

Зокрема, бойові виплати у 100 тисяч гривень виплачуватимуть усім, хто виконує завдання на передовій, сім'ям полонених та зниклих безвісти, а 30 тисяч отримуватимуть ті, хто працює на фронті, але не бере участі в боях.

10 квітня Верховна рада ухвалила законопроєкт №8312 з відповідною поправкою, яка повернула військовим доплату у розмірі 30 тисяч гривень.

За поправку депутатського об’єднання Дмитра Разумкова "Розумна політика" про "повернення виплат у 30 000 військовим, службі цивільного захисту, поліцейським шляхом обмеження зарплат топпосадовцям", проголосували 254 нардепи.

Як повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк, поправка повертає надбавку захисникам шляхом економії на скороченні зарплат для держслужбовців та менеджменту держпідприємств (до 10 мінімальних зарплат). Він зазначив, що обмеження на зарплати до 10 мінімальних – це дуже мала економія.

Тим часом голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що виплати військовим повернуть, якщо знайдуть, де взяти гроші.

11 квітня в парламенті зареєстрували проєкт постанови про скасування рішення Верховної ради від 10.04.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проєкту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов'язаних із здійсненням заходів правового режиму воєнного стану (реєстр. № 8312 від 27.12.2022). Ця постанова блокує підписання головою ВРУ документа, ухваленого 10 квітня.

Читайте також

Продовження воєнного стану, Бахмут — епіцентр бойових дій. 433 день війни. Онлайн

На початок