Виплати військовим у 30 тисяч повернуть, якщо знайдуть гроші — Гетманцев

Виплати військовим у 30 тисяч повернуть, якщо знайдуть гроші — Гетманцев

Данило Гетманцев
Голова Комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. УНІАН

Поправка до законопроекту №8312, яка передбачає повернення надбавок військовим у розмірі 30 тисяч гривень не гарантує проведення цих виплат. Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявив голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його словами, у поправці Дмитра Разумкова до цього законопроекту пропонується збільшити витрати на виплати військовим без фактичного джерела, за рахунок чого це вдасться зробити.

"Він передбачив видатки бюджету на 154 мільярди гривень, компенсуючи їх за рахунок скорочення заробітних плат держслужбовцям до 67 тисяч гривень він нараховує лише 2,5 мільярда. Тобто 154 млрд і 2,5 млрд. Ви розумієте, що це шалена різниця між цими коштами. 98% від того, що він запропонував, необхідно десь взяти", – сказав Данило Гетманцев.

Гетманцев вважає, що виплати військовим повернуть, якщо знайдуть, де взяти гроші.

"Я хочу побачити від нього (Разумкова як автора поправки – ред.) розрахунки. І хочу побачити від міністра фінансів також розрахунки щодо виконання цієї поправки. І, якщо відповідні джерела є, якщо вони знайдуться, безперечно, обов’язково ми підтримаємо", — сказав голова Комітету.

Інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" також сказав, що гроші на повернення надбавок військовим "немає де взяти".

"Дива я не запропоную. Ці гроші взяти немає де. Якщо говорити про урізання зарплат для держслужбовців та менеджменту держпідприємств це, по-перше, дуже шкідливо. Це, звісно, подобається людям, тому ми можемо говорити про популізм. Людям, на жаль, не подобаються ті, хто заробляє багато грошей. І тому урізати їм зарплату ми завжди раді. Але навіть якщо урізати всім, кому хочуть, це покриє лише 2% від необхідної суми", — каже Сергій Фурса.

За його словами, у випадку, якщо закон цей запрацює, єдиним джерелом фінансування може стати "друкарський верстат Нацбанку України".

"Ми не можемо ці кошти згенерувати з повітря. Давайте спочатку поборемо корупцію, у нас з'являться кошти, а тоді ми їх будемо розподіляти. На жаль, поки що єдине джерело — це друкарський верстат НБУ", — сказав Фурса.

Інвестиційний банкір попередив про ризики "друку грошей".

"Наслідком друкарського верстата є спочатку девальвація національної валюти, а потім інфляція. Ми бачили це минулого року, коли західна допомога ще не почала надходити в достатніх обсягах і не була ритмічною. Нацбанк вимушений був друкувати, і ми побачили падіння гривні. Коли Нацбанк зупинив друкарський верстат, гривня стабілізувалася, і вже пів року є стабільною", — сказав Сергій Фурса.

Фурса вважає, що у питаннях виплат військовим не треба "прикриватися популізмом".

"Чим небезпечний зазвичай популізм? Він прикривається захистом тих, кому погано. Але популістичні кроки призводять до погіршення ситуації саме бідних. Тому що інфляція не просто так називається податком на бідних, страждають від цього найбільш незахищені верстви населення", — підсумував Сергій Фурса.

Народний депутат від партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко зазначив, що заява голови Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева не відповідає дійсності.

"Рада прийняла законопроект по виплатах. Ніяких змін до бюджету не потрібно вносити. Кабмін зобов’язаний виплачувати 30 тисяч. Є стаття у бюджеті: виплати військовим", — написав Гончаренко у Telegram.

Що відомо про додаткові 30 тисяч грн для військових

8 березня 2022 року уряд ухвалив постанову, яка передбачає додаткову винагороду військовим. Згідно з нею, додаткові 30 тисяч гривень на місяць отримують військові Збройних сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби.

З 1 лютого 2023 року порядок виплат премій військовим було змінено. За новим порядком, виплати залежать від районів перебування воїнів, складності та специфіки виконання ними бойових чи спеціальних завдань. Анонсовані зміни торкнулися військовослужбовців та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів ВВНЗ, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій

Зокрема, бойові виплати у 100 тисяч гривень виплачуватимуть усім, хто виконує завдання на передовій, сім'ям полонених та зниклих безвісти, а 30 тисяч отримуватимуть ті, хто працює на фронті, але не бере участі в боях.

10 квітня Верховна рада ухвалила законопроєкт №8312 з відповідною поправкою, яка повернула військовим доплату у розмірі 30 тисяч гривень.

За поправку депутатського об’єднання Дмитра Разумкова "Розумна політика" про "повернення виплат у 30 000 військовим, службі цивільного захисту, поліцейським шляхом обмеження зарплат топпосадовцям", проголосували 254 нардепи.

Як повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк, поправка повертає надбавку захисникам шляхом економії на скороченні зарплат для держслужбовців та менеджменту держпідприємств (до 10 мінімальних зарплат). Він зазначив, що обмеження на зарплати до 10 мінімальних – це дуже мала економія.

Читайте також

Зеленський підписав закон про призначення пенсій людям на тимчасово окупованих територіях

У ВР пропонують розширити перелік підстав для звільнення з військової служби

Кабмін змінив умови для виплати 30 тис. грн українським військовим

Зміни у роботі військово-лікарських комісій ідуть за планом — Маляр

На початок