Верещук: у 21 населеному пункті на Донеччині лишилось близько 50 дітей, яких залишилось евакуювати

Верещук: у 21 населеному пункті на Донеччині лишилось близько 50 дітей, яких залишилось евакуювати

Ексклюзивно
Ірина Верещук, міністерка
. Віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. Фото: УНІАН

Примусова евакуація дітей на Донеччині наразі відбувається з 21 населеного пункту. Станом на 2 травня там залишилось 48 дітей, яких потрібно звідти вивезти.

Про це у коментарі Суспільному сказала віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

"У нас зараз примусова евакуація діє на Донеччині. Це 21 населений пункт. Станом на сьогодні на ранок у нас залишилося 48 дітей, яких потрібно евакуювати з цих 21 населеного пункту. В Авдіївці залишився один хлопчик, і його батьки переховуються. Скажіть, кому ми хочемо зробити гірше, евакуювавши дитину від обстрілів і від ймовірної смерті?", — сказала Ірина Верещук.

За її словами також розглядається питання евакуації дітей з Харківщини.

"На сьогодні розглядається питання евакуації з Харківщини. Ми знаємо, що там теж ідуть обстріли певних районів, і до нас звернувся голова ОВА з проханням підтримати введення примусової евакуації саме на Харківщині. Ми зараз розглядаємо ці питання і звичайно ми це підтримаємо. Ми розуміємо, наскільки це важливо", — зауважила Верещук.

7 березня уряд схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Таке рішення було ініційоване та розроблене Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.

Раніше Мінреінтеграції запропонувало ввести примусову евакуацію дітей з їхніми батьками із зон активних бойових дій.

Читайте також

Верещук — про роботу для ВПО, повернення депортованих РФ дітей та евакуацію з Бахмута

У РФ заявили про законність "евакуації" українських дітей з окупованих територій. Що кажуть в Україні

Обов'язкову евакуацію оголосили з Вільхуватської, Дворічанської та Петропавлівської громад Харківщини

Обов'язкову евакуацію дітей та маломобільних людей оголосили з Куп'янської громади

На початок