В Україні можуть ввести примусову евакуацію дітей із зон бойових дій

В Україні можуть ввести примусову евакуацію дітей із зон бойових дій

Оновлено
В Україні можуть ввести примусову евакуацію дітей із зон бойових дій
. Віцепрем'єрка Ірина Верещук. Фото: Мінреінтеграції

Мінреінтеграції пропонує ввести примусову евакуацію дітей з їхніми батьками із зон активних бойових дій. Про це йшлося на засіданні Координаційного штабу з питань деокупованих територій під головуванням віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук, повідомляє пресслужба міністерства. Як розповів глава уряду Денис Шмигаль на пресконференції 3 березня, може йтися про примусове вивезення дітей з принаймні одним із батьків із зон бойових дій, передає кореспондентка Суспільного.

Мінреінтеграції ініціює проєкт постанови щодо захисту дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів.

Документ передбачає надання дозволу ОВА за погодженням з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації ухвалювати рішення про проведення примусової евакуації дітей з їхніми батьками або особами, які їх замінюють. При цьому відмова батьків від обов’язкової евакуації не допускається.

Такі рішення можуть ухвалюватися щодо окремих населених пунктів, де ведуться активні бойові дії.

"Якщо батьки не можуть подбати про безпеку дітей, це зробить держава", – заявила Верещук.

Шмигаль: уряд працює над механізмом примусового вивезення дітей з принаймні одним із батьків із зон бойових дій

Як повідомив на пресконференції у Києві 3 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль, у Кабінеті Міністрів працюють над механізмом запровадження примусового вивезення дітей з принаймні одним із батьків із зон бойових дій, передає кореспондентка Суспільного. Відповідне рішення можуть ухвалити вже наступного тижня.

"Стосовного цього питання розроблена відповідна нормативна база. Наступного тижня Кабінет Міністрів її затвердить. Вона проходить відповідні процедури в міністерствах і Секретаріаті Кабміну для того, щоб дати можливість евакуювати дітей з одним з дорослих", — сказав Шмигаль.

За словами Шмигаля, ані міжнародне, ані українське законодавство при наявності батьків, які не позбавлені батьківських прав, не дає змоги забирати примусово дітей і вивозити їх. Тому коли батьки не хочуть евакуйовувати дітей, а навколо прилітають великі снаряди, бомби, це велика проблема.

"Ми працюємо над тим, щоб знайти шлях, як евакуйовувати дитину щонайменше з одним з батьків, це буде напрацьовано, ми провели обговорення... Якщо є живі батьки, які опікуються дитиною, не позбавлені батьківських прав, ви не можете відібрати дитину і вивезти без їхньої згоди. Якщо є загроза життю дитини, то ми працюємо над тим, щоб примусово евакуйовувати дитину з одним із батьків. Таке можливо і саме в цьому полягає ініціатива Мінреінтеграції і також Мінсоцполітики", — сказав глава уряду.

24 лютого керівник ОВА Синєгубов повідомив, що обладміністрація розглядає можливість обов'язкової евакуації з певних населених пунктів Харківщини через небезпеку обстрілів.

Читайте також

Обов'язкову евакуацію оголосили з Вільхуватської, Дворічанської та Петропавлівської громад Харківщини

На початок