У квітні до психологів звернулися більше тисячі киян

У квітні до психологів звернулися більше тисячі киян

У квітні до психологів звернулися більше тисячі киян
Фото: Unsplash (ілюстративне)

У квітні на телефон довіри Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству надійшло 1305 звернень, із них 329 — щодо домашнього насильства. Про це повідомляє у Facebook заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда.

Найчастіше люди зверталися щодо втрати можливості забезпечувати себе, сварок із дітьми, кризи в родинних стосунках та розлучення, переживань через обстріли, фантомні звуки вибухів, панічні атаки. Окрім того, було багато питань, як подолати страх смерті, страх втратити родину, страх знову потрапити під окупацію.

"За цей час у притулку для постраждалих від домашнього насильства перебувало 9 людей, серед яких — 5 жінок та 4 дитини, а послугами кімнат кризового реагування скористалися 16 людей: 9 жінок та 7 дітей",— каже Хонда.

За її словами, в місті продовжують працювати мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які за місяць надали 98 консультацій щодо домашнього насильства.

Усі, хто потребуєте психологічної підтримки або ж юридичної допомоги, можуть звертатися за номерами телефонів: 15-00 (зі стаціонарного), 044-272-15-00 (із мобільного). Телефон довіри працює цілодобово щодня, безплатно та конфіденційно,— підсумувала заступниця голови КМДА.

Що відомо про звернення до психологів стосовно насильства та стресових ситуацій в Києві

За лютий цього року до Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству надійшло 328 звернень, що стосувалися домашнього насильства. Із них: 253 — від жінок, 75 — від чоловіків. У порівнянні із січнем, кількість дзвінків на гарячу лінію, несуттєво, але збільшилась.

Протягом січня на телефон довіри Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, надійшло 1124 звернення. Більшість з них стосувалися стресу через війну, страху за себе та своїх рідних

Станом на початок грудня до Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству з початку 2022 року надійшло більше 10 тисяч звернень. Безпосередньо тих, що стосувалися домашнього насильства — 2513, решта — стресові стани через війну, які потенційно також можуть стати причиною насильства — Хонда

Із 25 листопада до 10 грудня в Україні проходили акції та тематичні події у рамках "16 днів проти насильства". Усі вони мають на меті нагадати, що будь-які форми насильства є порушенням прав людини. Зокрема, в Солом'янській районній держадміністрації Києва презентували інсталяцію "Відчинимо правду про насильство".

Станом на кінець жовтня з початку 2022 року на київську цілодобову службу телефону довіри 15-00 надійшло майже 10 тисяч звернень стосовно домашнього насильства та стресу, спричиненого війною. Після повномасштабного вторгнення РФ люди почали звертатися з переживаннями через війну, страх загинути, втратити близьких. З 24 лютого психологи отримали 7480 таких звернень.

Читайте також

Від початку року понад 900 киян звернулися за допомогою стосовно домашнього насильства

Тривожність під час війни. Що допоможе заспокоїтися

Вибір редакції

На початок